Související zápasy

FBC Letka

Veteráni skončili na republikovém MČR dvanáctí

Veteráni mají za sebou druhou účast na MČR.

V prvním utkání na MČR nastoupili naši veteráni proti obhájcům loňského titulu ze Znojma. První třetina skončila našim vítězstvím, když se prosadil Honza Mrázek po nahrávce Lukyho Kuruce. Bohužel to bylo z naší strany. Znojmo ve druhé třetině otočilo utkání na svou stranu a svou výhru pak podtrhlo v úplném závěru utkání. Veteráni podlehli Znojmu 1:6.

Ve druhém utkání pak na naše veterány čekal, stejně jako loni, hegemon ze Střešovic. Tatran i letos přivezl na MČR velmi silnou sestavu a byl tak považován za favorita turnaje. První třetina skončila nerozhodně. V té druhá nás poslal do vedení Kuba Škrov po asitenci Martina Krupy. Kdo ví, jak by se zbytek zápasu odvíjel, kdyby Tatran v závěrečné minutě prostřední části nesrovnal. Velkou škodou pak je i to, že ihned po nástupu do třetí třetiny překlopil Tatran utkání na svou stranu. Své vedení nejen uhájil, ale dokázal postupně navyšovat. Veteráni podlehli Tatranu 1:4.

V osmifinále čekal na veterány florbalový klub z Mladé Boleslavi. Hned v první minutě první třetině nás poslal po asistenci Dalibora Ondrucha do vedení Tomáš Lokša. Za tohoto sympatického stavu se také šlo do druhé třetiny. Tam ale bohužel začala úřad Mladá Boleslav a i toto utkání dokázal soupeř našich veteránů překlopit na svou stranu. Veteráni podlehli Mladé Boleslavi 1:4.

V posledním utkání MČR se pak veteráni utkali s Kadaní o celkové 11. místo. Tentokrát to byl jako první soupeř, který otevřel střelecký účet zápasu. Za stavu 0:2 se prosadil Dalibor Ondruch, asistoval Tomáš Mec. Kadaň zvládla ještě odskočit do vedení 1:3, ale pak to přišlo. Během tří minut veteráni otočili utkání na svou stranu, když se prosadili Honzové Mrázek a Hanzlík a Luky Kuruc. Jenže co se nestalo - veteráni inkasovali čtyři vteřiny před koncem utkání srovnávací branku a šlo se do prodloužení. Tam veteráni vypili pověstný kalich hořkosti až do dne, když o jejich umístění na 12. místě rozhodla Kadaň brankou devět vteřin před koncem prodloužení.

"Herně jsme v zápasech nepropadli. Dokázali jsme si vytvořit dost šancí, ale doplatili jsme hlavně na koncovku a taky na užší kádr. Ostatní týmy hráli vetšinou na 3 lajny." vystihl největší bolest finálového turnaje Honza Hanzlík.

Mistrem republiky veteránů se stali opět hráči Znojma. Ti ve finále zvítězili 3:2 nad BlackAngels. Z bronzového umístění se pak radovali hráči Lipníku, když zvítězili 4:3 nad střešovickým Tatranem.

"Celou svou florbalovou kariéru ty kluky sleduju v televizi, jak válí v extrasuperlize (furt to mění jména) a v repre – Kafka, Fridrich, Zahalka, Fuchs, Palát, Kožušník, Binder, Bouška, Ekl, Hrubý, Suchánek... A najednou s nimi hraju na jedné palubovce na turnaji plném skvělých týmů. A to vše jen díky klukům z FBC Letka. Byl to neskutečný zážitek dát gól a vést proti Tatranu a vidět v očích těchto hvězd drobnou nervozitu. Díky i za ty večery u pivka a pohodu ve wellnesu. Prostě skvělá akce. Příští rok to chci zažít znova! Florbalově jsou ty týmy bohužel většinou trochu jinde. Krom technické kvality je hlavní rozdíl v jejich pojetí hry. Obránci po vzoru basketbalových rozehrávačů dirigují hru, rozdávají míče, a když útočník nemá možnost, nebo je pod tlakem, tak se míček opět vrací na obránce a tak pořád dokola. Tahle trpělivost, zkušenost, sehranost a pojetí hry, kdy 5 hráčů útočí a 5 brání, nám zatím chybí. Ale věřím, že k tomu dozrajeme." zhodnotil účast na MČR Kuba Škrov.

"Skončila nám další veteránská sezóna, v níž jsme se opět kvalifikovali na závěrečný turnaj o mistra ČR. Na něm jsme odehráli 4 těžká utkání se soupeři, kteří měli na soupiskách velmi zvučná jména. Když to vezmu od prvního utkání, obhájce ze Znojma nás asi jako jediný na turnaji přehrál svým aktivním napadáním po celém hřišti. Druhý zápas s Tatranem, z naší strany možná nejpovedenější, rozhodl Tatran otočením skóre těsně před koncem druhé části a ihned na začátku třetí, poté si to již zkušení borci z Tatranu i přes naše šance pohlídali. I zápas s Mladou Boleslaví se nesl ve vyrovnaném duchu, nakonec nás ale jejich urostlí hráči svým silovým pojetím přetlačili. V posledním utkání s Kadaní si troufnu říct jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Ve třetí třetině se nám podařilo otočit nepříznivý výsledek, ale bohužel jsme si opět nepohlídali konec třetí části a konec prodloužení.
Byť konečné výsledky tomu nenapovídají, domnívám se, že jsme se soupeři odehráli víc než vyrovnaná utkání, snad jen kromě druhé a třetí třetiny utkání se Znojmem.
Bohužel nás po celý turnaj provázela malá produktivita a možná chyběla troška štěstí, kdy šancí jsme měli dost, ale když už jsme gólmana soupeře překonali, trefili jsme tyčku a místo vyrovnání skóre nám soupeř záhy utekl do dvoubrankového vedení.
Závěrem bych rád všem poděkoval za další skvělou a náročnou sezonu, kdy většina hráčů odehrála 2 soutěže a někteří dokonce 3.
Speciální díky také skvělé partě lidí, kteří ještě našli na konci sezony zbytky sil a odehráli MČR, která nejlépe podtrhuje rčení "Letka v srdci!". podtrhl hodnocení veteránské sezóny Pavel Janáček.

Veteránům gratulujeme k úspěšné sezóně a děkujeme za reprezentaci našich barev na MČR.

stojící zleva: Martin Krupa, Jan Hanzlík, Pavel Janáček, Jakub Škrov, Dalibor Ondruch, Tomáš Lokša

klečící zleva: Lukáš Kuruc, Jan Mrázek, Martin Hybner, Tomáš Mec

ležící: Radomír Mazoch