Dorostenci do sezóny vykročili pravou!

Poslední zářijovou neděli začala sezóna také pro naše dorostence. Turnaj v Horní Suché byl ostrou zkouškou, jelikož naši borci zkřížili hole s týmy Vítkovic a Karviné.

Jeden z favoritů soutěže byl prvním soupeřem našich mladých nadějí. Hrál se běhavý florbal s těsnou a zodpovědnou defenzivou, šancí bylo pomálu a byl to spíše boj. Utkání rozhodly dvě přesilovky, vždy na konci třetiny. V té první se po výjezdu zpoza brány prosadil Tobiáš Prasek. V té druhé pak po aktivním presu z předbrankového prostoru Áďa Pavelková. Překvapivě se prosadili obránci a ačkoliv 100% využití přesilovek vypadá pozitivně, tak ani v jednom případě nešlo o vypracované schéma, nýbrž spíše šťastné branky po chybě soupeře. Ale i takové platí a někdy jako v tomto případě rozhodují.

Pochvalu za předvedený výkon zaslouží celý tým, nicméně chci vyzvednut dva hráče - Kiki Křepel v bráně podal bezchybný výkon a zaslouženě bere v prvním zápase 0. Druhým je pak Martin Döhner, který se sice bodově neprosadil, nicméně zápas oddřel a odvedl soustu černé práce a soubojů a hecoval tým nejen v těžkých chvílích. Takto hraje pravý kapitán a leader týmu.

Druhý soupeř z Karviné měl být lehčím soustem, nicméně jak už to bývá, na hřišti to vypadalo jinak. Výkon v první třetině měl daleko k optimu, přesto se v poslední minutě prosadil opět Tobi Prasek, který si v přesilovce seběhl na osu a po rychlé kombinaci Plaček-Kostřica-Prasek to užuž vypadalo, že do přestávky půjdeme s jednobrankovým náskokem. Nestalo se tak. Zbytečná ztráta na středu hřiště a zcela chybně pokrytá standardní situace soupeře, střela do víka a skóre 1:1 po prvních 12 minutách.

Ve druhé třetině se hra přelévala a šancí přibývalo na obou stranách. Drobná změna sestavy hře prospěla. Oproti prvnímu zápasu to bylo pro oko diváka určitě záživnější, ale trenéři místy šedivěli. Tedy alespoň ti, kterým ještě zbývají nějaké vlasy. V polovině zápasu se po přihrávce Matěje Janečka gólově prosadil znovu Tobi Prasek, který tak zažil jeden z nejproduktivnější dní v letkařském dresu.

Jednobrankový náskok ovšem nevydržel, ztráta na středu v tlaku, nepokrytý brejk soupeře a inkasovaný gól i přes faul Dominika v bráně, který podrazil zakončujícího protihráče - a začínalo se od znova za stavu 2:2.

Zápas se zlomil v čase okolo 30.minuty. Nejdříve pěknou individuální akci předvedla Áďa Pavelková, která prokličkovala kolem pravého mantinelu až za bránu soupeře a servírovala zakončujícímu Tobi Plačkovi, který v bezprostřední blízkosti branky bekhendem ze vzduchu zametl její čudlu do brány - a to vše ve vlastním oslabení. O minutu později se konečně gólově prosadil král Döhner, který využil Mikym Kurkou vybojovaný míč na středu, potáhl balónek mírně doleva a křižnou střelou vyhnal všechny pavouky ze soupeřovy svatyně.

Soupeř se nadechl k závěrečnému náporu, který ovšem záhy ukončil nejmladší, nejmenší a nejlehčí hráč na palubovce - Luki Babiš - který zametl do sítě pas Martina Döhnera a korunoval tak svůj vynikající výkon. Soupeřovu závěrečnou snahu alespoň korigovat výsledek utkání ukončil technický přestupek za špatné střídání a tak Letkaři v pohodě kontrolovali závěr zápasu a porazili i Karvinou a ze Suché vezou 6 bodů. Výborně a jen tak dále!