Elévci v Hradci nad Moravicí

První turnaje a zápasy v sezoně bývají obvykle pro trenéry velkou záhadou. Posunem hráčů mezi kategoriemi směrem nahoru se každý rok utvoří prakticky jiný tým, než s kterým jste operovali v loňské sezoně. Tento turnaj nebyl výjimkou, ale už teď můžeme říct, že jsme určitě nepropadli a pro další turnaje je na čem stavět. Vezměme to ale popořádku!

Na SH Hradec nad Moracicí jsme dorazili v slušném počtu 18 hráčů. Do brány se postavil specialista a gólman Franta Vaněk, který i když v bráně někdy vypadá že spí, dokáže chytit i nemožnou střelu. Dále pak nováčci v bráně – Filip Šoltys a Tobiáš Halfar, který navíc střídavě hrál a také chytal.

Na palubovku tak k prvnímu zápasu pod vedením kapitána Matěje Šoltyse vběhly na prvním hřišti dvě „lajny“ již zkušených a ostřílených bojovníků, na druhém hřišti se nám sešly tři lajny “mladých pušek“.

První zápas proti Škorpiónům Ostrava byl těsný a zvítězili jsme nejtěsnějším možným výsledkem o jeden gól v poměru 15:14. V poločase byl přitom nepříznivý stav v náš neprospěch 3:6. „Mladé pušky“ byly zpočátku trochu mimo tempo a nedařilo se přejít do efektivního útoku a vstřelit gól. Druhý poločas se naštěstí vše zlepšilo. Vítězství ačkoliv bylo nakonec těsné, o to více bylo zasloužené.

Euforii z vítězství ale rychle zahnal zápas druhý, kde jsme síly poměřili s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Kluci z Ostravy jsou prostě o nějaký kus technicky ( i fyzicky ) dál než náš tým, a ukázali nám jasně a zřetelně, na čem je potřeba zapracovat. Konečné skóre 6:16 v náš neprospěch.

Třetí zápas proti Odrám byl už z počátku v naší režii, nicméně zatímco na hřišti „ostřílených“ se to vyvíjelo dle předpokladů, „mladé pušky“ se i přes lepší hru neskutečně trápily v koncovce. Zachovali jsme ale chladnou hlavu a rozvahu, protože na paniku je vždycky času dost. Po poločase to opět začalo padat a gólman Oder už lovil míček ze svojí „kasy“ mnohem častěji. Konečný výsledek 30:2.

Poslední zápas proti P.E.M.A Opava byl tedy jasný zápas o druhé místo na turnaji. S trenérem Opavy jsme se dohodli, že postavíme jejich silnější tým proti našim „zkušeným“ a „mladé pušky“ proti jejich mladším (díky bohu za rozumné lidi i na lavičkách jiných týmů). Opava nás bohužel ale v zápase přehrála v poměru 13:30, ale to je sport a to se nedá nic dělat.

První turnaj nám ukázal spoustu věcí, na kterých lze stavět po zbytek sezony, i na čem je potřeba ještě zapracovat. První hřiště pod vedením trenéra Luboše Babiše mělo, vyjma zápasu s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava pozitivní bilanci. Druhé hřiště pod trenérem Radkem Šoltysem se místy hledalo a je ještě opravdu v dalších týdnech ,na trénincích i doma, na čem pracovat. V konečném součtu bereme z dnešního turnaje tedy třetí místo.

Dobré věci se mají připomínat! Pochválit by zasloužilo určitě více hráčů, ale pro jednoho hráče to dnes byla premiéra. Nováček Filip Hříbek, pro kterého to byl první turnaj v dresu FBC Letka, se ukázal jako velice platným hráčem a jejich „lajna“ Mrůzek – Seidler – Hříbek zůstala jako jediná po celý turnaj na hřišti „mladých pušek“ ve stejném složení, což o něčem svědčí.

Jinak za zmínku jako kuriozita, a pro jasnější pochopení, co zažívá trenér elévů během zápasu, určitě stojí zmínit vypadlý zub Filipa Malého na lavičce v polovině zápasu, který se nějakým záhadným způsobem sám odporoučel z Filipova chrupu do jeho ruky. Krve jako by ho někdo vraždil, chvilkové nepochopení situace z pohledu trenéra, narušení střídacího cyklu a podobně. Všechno se ale zvládlo a nikdo neutrpěl vážnější psychickou ani fyzickou újmu.

Trenérský tým elévů tedy děkuje všem hráčům za předvedenou hru a rodičům za jejich čas, energii a odvoz na místo turnaje. Další turnaj elévy čeká 21.10.2018 v Odrách, do té doby máme šanci potrénovat, abychom do zápasů vstoupili s větší sebedůvěrou a bez zbytečných chyb. V každém případě vždy z vesela a s úsměvem.

Letka v srdci!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace