Elévové „jedou“ na 50%

Třetí turnaj v pořadí, a poslední pro letošní rok, nás poslal do krásné krnovské haly, která vypadá opravdu jako „florbalu zaslíbená“. Při pohledu na rozsáhlé zázemí haly, včetně tribuny pro diváky, zamrzí, že se něco takového v minulosti nepodařilo vytvořit na naší domácí hale při ZŠ Bolatice. Aby ale toho rozplývání nad sportovní architekturou a krásou krnovského stadionu nebylo příliš, „nafasovali“ jsme snad tu nejmenší šatnu, kterou bylo vůbec možné dostat. Rozměry cca do 5m2; na druhou stranu bylo to hned vedle bufetu, takže to zase nebyl až tak špatný los.

První zápas na krnovském sportovně-bitevním poli nás postavil proti letos velmi dobře hrajícímu soupeři FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Soupeř je letos výborně připraven a v kategorii elévů se mu sešlo spousta kvalitních hráčů. Zatímco jedno hřiště hrálo s ostravskými vyrovnanou partii, na druhém hřišti bylo gólové manko markantní, proto došlo v poločase narychlo k přeskupení hráčů mezi hřišti. Hra se stala vyrovnanější, nicméně výsledek neodvratitelně na konci zápasu vykazoval skóre v náš neprospěch. Ostravské FBC bude letos složité porazit – prezentují se technickou hrou a společně s individuálními kvalitami hráčů je těžké na tento styl hry najít recept.

Tigers Poruba je určitě momentálně soupeř přijatelnější. Bohužel ani tady se nám v druhém zápase dne nepodařilo hráče soupeře přehrát a to hlavně díky první polovině zápasu, který nám výsledkově nevyšel. Druhý poločas skončil remízou, ale gólové manko se nám už dohnat nepodařilo. Porubští Tigers jsou pro naše elévy hratelný soupeř, ale tentokrát tygříci z Poruby měli prostě ostřejší zoubky a trochu nám počechrali naše letkařská křídla. Ukázalo nám to, že je potřeba se opětovně vracet k základům florbalu a neopomíjet v tréninku ani tak základní věci, jako je florbalový dribling a zpracování míčku.

Třetí a čtvrtý zápas s FBC SVČ Odry a FBC ORCA Krnov byl jako přes kopírák: v utkáních s těmito týmy jsme byli lepší ve všech aspektech hry a na výsledku to bylo znát. Za zmínku z těchto zápasů stojí asi především sedmigólová nadílka do branky Krnova z čepele elitního střelce Lukyho Babiše, který se před zápasem posilnil mléčným šejkrem z bufetu a ukázalo se to asi jako klíčový prvek při seřízení mířidel. Co by na to řekl výživový poradce pan Havlíček není známo, ale možná to budeme na turnaje vozit po litrech pokud to nějak pomůže. Radost nám udělali také oba gólmani: Radek i Tobiáš si pořádně zachytali. Na to, že oba trénují v brance teprve od září, nemusí se za svůj výkon vůbec stydět.

Tento turnaj nám výsledkově a herně kopíroval prakticky celou dosavadní sezonu: elévové prostě zatím hrají na 50% ! Za tři turnaje máme na kontě šest výher a šest porážek. Při pohledu na další turnaje v příštím roce to ale vypadá, že budeme muset trochu přidat, protože lehčí soupeři moc v nabídce nebudou. Budeme vystaveni realitě týmů z horní poloviny tabulky a uvidíme nakolik úspěšně se s tím dokážeme vyrovnat. Trenérský tým Macourek, Babiš a Šoltys věří že dokážeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace