HODNOCENÍ SEZÓNY: junioři

Přinášíme hodnocení sezóny juniorů pro sezónu 2021/2022.

trenér: Marek Nevřela Jak byste z vašeho pohledu zhodnotili uplynulou sezónu?
První část polovina základní části byla spíše rozkoukávací. Bohužel od ledna s námi nemohly pokračovat ročníky 2002, což týmu v půlce sezony nepřidá. Ale přišli noví hráči a zapojili se více dorostenci a tým šlapal. V druhé polovině jsme měli sice velké výkyvy v docházce, ale na zápasech tým šlapal a poměrně pohodově sbíral body a za druhou půlku jsme ztratili jen ve 2 zápasech. Nepovedlo se nám zlomit jen zápas s Kopřivnicí, který skončil remízou a pak prohraný zápas s Třincem. Před playoff to vypadalo na poměrně solidní formu. Slušný výkon a těsná prohra s mistrovskou Kopřivnicí, kde už jsme nestihli srovnat, nepovedený odložený zápas s Krnovem, super výkon a remíza s Třincem a nezvládnutý závěrečný zápas s MVILem. Takové bylo naše “play-off”, na které jsme bohužel úplně nezvládli vyladit formu.

S jakým cílem jste do sezóny vstupovali? Povedlo se jej splnit?
Před sezónou jsme neměli žádné indicie, jak by sezóna mohla vypadat, protože jsme nastupovali do nové ligy s většinou soupeřů, se kterými jsme se v předchozích letech nepotkávali. Prvotním cílem bylo posunout hráče tím, že budou hrát proti silnějším a lepším soupeřům, což bych řekl, že se povedlo. Sekundárním cílem bylo udělat nějaké slušné umístění v rámci sezóny. Před sezónou jsem si řekl, že by bylo fajn dostat se do horní poloviny tabulky. Po polovině základní části a seznámení se se všemi soupeři jsem musel očekávání zpřísnit a řekl jsem si, že medaile je reálná a měl by to být náš cíl. Což při pohledu na tabulku vidíme, že se to nepovedlo. Třetím cílem bylo samozřejmě co nejlépe připravit všechny odcházející hráče na dospělý florbal. Takový cíl by měl mít asi každý trenér juniorky. Do jaké míry se to povedlo, to je těžko hodnotit. To nám ukážou až první měsíce nové sezóny.

Nejlepší a nejhorší moment sezóny?
Nejlepší - těžko vybrat jeden, nejživější je asi vydřená remíza s Třincem v posledním kole, kde jsme dokázali hrát vyrovnaný florbal s herně asi nejlepším týmem v lize, proměnit 5 přesilovek z 5, ubránit všechny oslabení, dohnat za poslední třetinu ztrátu 3 gólů a pár sekund před koncem srovnat ve hře bez brankáře. To je až neuvěřitelný výčet z jednoho zápasu. Nádherný pocit. Nejhorší - těch bude asi více. Jeden z nich je prohraný zápas s Frýdkem, kde jsme soupeře mačkali a místo vstřelených gólů přibývaly obdržené a my jen dotahovali. A když jsme na konci zápasu stav srovnali, dostali jsme rozhodující gól hned po buly. Říká se, že prohrát poslední zápas je nejhorší, bohužel u nás to umocňuje i to, že jsme posledním zápasem prohráli přímý souboj o 3. místo.

Co vám osobně uplynulá sezóna dala?
Mnoho poznatků jak z tréninku, tak ze zápasů - ať už jsme byli favority nebo ne. Věřím, že nás zase posunou do dalších sezon.

S čím půjdete do nové sezóny?
Týmově pokračovat v pilování nedostatků a rozvoji. Individuálně pak posunout každého, kdo se bude chtít zlepšovat.

Sezona byla dlouhá, navíc první kompletní po covidových opatřeních. A pro některé opravdu náročná. Ti nejaktivnější odehráli kolem 40 zápasů, někteří dokonce přes 50, což je v těchto kategoriích opravdu extrémně náročné. Doufám, že kluci všechny své zkušenosti zvládnou využít v dalších sezónách a budou se tak stále posouvat. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace