Je to tady!

Mužské ačko čeká pro klub FBC Letka přelomová událost. Vstupujeme do předsálí elitního českého florbalu, do 1. ligy.

Začínáme v neděli 6. 9. 18:00 na půdě největšího favorita soutěže Kanonýrů Kladno.

Kladno je stabilním účastníkem 1. ligy mužů. V sezónách 2010/2011, 2013/2014 a 2016/2017 působil v Superlize. Loni byl Českým florbalem přijat mezi TOP 13 klubů v České republice.

Tým Kladna vede lodivod Jan Pazdera (2x 2. místo Superliga, 1x titul mistra ČR Superliga). Ve svém středu disponuje několika zkušenými hráči, kteří mají za sebou úspěšnou hráčskou kariéru v Superligových klubech (Uliman, Přívara, Riebauer – Tatran Střešovice, Šnajdr – Sparta Praha, Svačinka – FBC Ostrava) a svůj um a kvalitu ukazují také v 1. lize. Velmi zdatně jim již sekunduje mladá nastupující generace Kladna, kam se řadí zejména jeden z nejrychlejších hráčů 1. ligy Stůj, dále mladík Janda, nová akvizice z Tatranu Střešovice, nepříjemný dříč a střelec Pixa a také juniorský reprezentant ČR Bachmaier. Tým je kvalitně namixován, což dokázal zejména v posledním pohárovém zápase, kdy porazil Superligové Black Angels 8:3.

Také Letka se snaží pracovat koncepčně, doplňovat a zkvalitňovat tým. Už čtyři roky se nám daří držet široky kádr, což je vzhledem k působením v Divizi a NL věc nad obecné poměry jiných týmů. Prvoligová sezóna nebude výjimkou. Kádr je dostatečně široký a věříme, že i kvalitní. Funguje to zejména díky skvělému týmovému duchu, který je v kabině. Každý je plnohodnotným a respektovaným členem týmu. Podařilo se nám udržet kostru týmu a hráče, na kterých by mělo ležet výsledkové břemeno nejvíce. Takové to silnější pes… se nám letos vyhnulo. Naposledy použito při odchodu Dohnala do FBC Ostrava. O naše hráče je stále zájem a to nás samozřejmě těší. Je vidět, že scouting v Letce funguje. Umíme najít a přivést kvalitní hráče disponující důležitým florbalovým ohněm ve svém nitru. V kolonce příchody jsou Martin Krupa vracející se po roční anabázi ze Slovanu Havířov, po konci v juniorce Vítkovic přicházejí Ondra Čech a Tomáš Hanzlík a poslední posilou “last minute“ je Václav Jurdzin ze superligových Vítkovic.

V rámci přípravy jsme sehráli zápas s Torpédem Havířov s výsledkem 9:12. Že by to mohlo jít, jsme ukázali ve druhé a třetí třetině. Na odvetu bohužel kvůli díře ve střeše haly v Havířově nedošlo, což nás mrzí.

Generálkou na nedělní zápas bude pohárový duel 3. kola ČF, kdy v pátek od 20:00 zavítáme na půdu Vsetína, kterému máme co oplácet. Naposledy jsme hráli ve Vsetíně před premiérovým vstupem do NL, tedy před 2 lety, a prohráli jsme v prodloužení. Nyní, o dva roky později, jsme v podobné situaci.

Před sezónou jsme si stanovili velmi ambiciózní tým – umístění do 10. místa, tzn. postup do rozšířeného play-off a tam bychom chtěli zase snít naše sny. Cesta to bude dlouhá a trnitá, ale my si věříme a hlavně velmi usilovně pracujeme.

Letka v srdci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace