Jsme v play-off

Je třeba dodělat resty a já Vám dlužím články ze 3 domácích zápasů A - týmu mužů. Jsou to 3 týdny a hlava není video, takže to uděláme jinak. V dnešním článku Vás provedu krátkým souhrnem každého zápasu a potom si představíme všechny hráče, kteří se na historickém prvním postupu do play-off Národní ligy podíleli. Zároveň slibuji, že v dalších minimálně 13 zápasech NL bude zápasový souhrn proveden vždy po odehraném víkendu.

16. kolo FBC Letka Toman Finance - Snipers Třebíč 11:7

Poměrně pohodové vítězství, které se rodilo po prohrané (3:4) první třetině. Vzhledem k průběhu utkání by nikoho nepřekvapilo, kdyby utkání skončilo např. výsledkem 18:12. Nahoru, dolů, nemáme problém takhle hrát, spíše nás překvapila četnost šancí soupeře, zejména vzhledem k tomu, že se již více zaměřujeme na obranu. A to ještě Fuča spoustu šancí soupeře pochytal. Chytili se nám střelci. Ukázali jsme útočnou sílu a pobavili náš 25členný kotel věrných fanoušků.

17. kolo FBC Letka Toman Finance - Aligators Klobouky Teamstore.cz 6:3

Aligátoři přijeli s poměrně pasivní obranou a čekali, jestli jim to bude stačit či ne. První třetinu jsme přes více šancí prohrali 0:2. Od druhé třetiny jsme pokračovali v trpělivém vytváření šancí a také v jejich občasném využití. Jsem rád, že kluci nepanikařili, věřili si a poslouchali rady, jak nejlépe překonat obranný val soupeře. Výhra 6:3 byla také poměrně bez nervů. Kotel posílen o pět členů a my odkojenci polskou televizí říkáme “czwarte zwycięstwo z rzędu”. Mladí holt budou muset použít překladač.

18. kolo FBC Letka Toman Finance - 1. FBK Rožnov p/R 5:4

Doma, a přesto venku, tak by se dal charakterizovat zápas uplynulého víkendu. Vítěz z minulého ročníku NL byl naším hostem na ČPP Aréně. Při hře 5 na 5 jsme zvítězili 2:1, v nestandardním počtu hráčů zápas skončil 3:3. Klasicky zaujatým způsobem musím hodnotit naše zasloužené vítězství, kdy jsme byli mírně lepším týmem. Kluci plnili perfektně všechny pokyny a velmi mě svým výkonem potešili. Vojta odmítl házení čepic, kdy proměnil pouze 1 ze svých 4 gólovek, ale nějakou tu šanci si vytvořili téměř všichni hráči. Dalis udržel pevné nervy a po Westym se přihlásil do našeho seznamu nájezdníků. Všichni bez rozdílu jezdili kvalitně do obrany a zápas se zamotal až 5 minut před koncem, kdy jsme za stavu 5:2 museli čelit několika powerplay soupeře, jednou dokonce vylepšenou o výhodu našeho vyloučeného hráče. Nakonec se nám poslední gól, který jsme měli navíc, podařilo uchránit. Tři body venku-doma doma a posun na 3. místo, které si jako poslední vybírá soupeře do play-off. Na čtvrtého zůstane nejméně chtěný soupeř.

Suma sumárum, vyhráváme, jedeme, prodlužujeme si čas tréninkových jednotek. Hned v první sezoně NL v historii postupujeme do šťastnější vyřazovací části. Útočíme na průběžné 3. místo, které zajišťuje, dejme tomu, lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále play-off. Kdo za to z hráčů může?

#1 Hrabka, 40 let

Podává úžasné výkony, zhubl, zdravotní trable zřejmě z důvodu úpisu duše čertovi překonavá a chytil vynikající formu. Na hráče většinou naštvaný jen na tréninku.

#30 Fuča, 36 let

Mrštný, výborný, čape skvěle. Na tréninku by chtěl nejlépe v každé vteřině nějaký zákrok, bohužel kluci hrají většinou až do prázdné.

#13 Jožka, 39 let

Kondice na 29, neskutečné. Motá o 15 let mladší hráče. Teď to konečně začal pouštět z půlky, tak už to snad bude bez výmluv. Veteráni se budou moci těšit za deset let na zvučnou posilu.

#66 Pája, 25 let

Před dvěma a půl roky přišel bojovat o sestavu z družstva C a stabilně se zabydlel na levé straně obrany. Je právák, což je jeho velká výhoda. Teď už jen zlepšovat věci, o kterých spolu mluvíme, a bude to ještě lepší.

#29 Marci, 24 let

Výborní obránci se stávají z kvalitních útočníků. Přesně tuto mou teorii Marcel naplňuje. Excelentní čtení hry, hlava nahoře, skvělá přihrávka a přesná střela. Teď už jen lepší docházka na trénink a snaha hrát ještě více aktivně po založení útoku a v Dalenu mu chystají smlouvu.

#16 Kopič, 26 let

Proměna extrémně talentovaného útočníka-flákače na předpisového útočného levého beka. První na tréninku, na zápase lehkost a kvalitní rozehrávka a podpora útoku. Jak dlouho jsme na to museli čekat? Na to nám paměť nestačí. Zřejmě za vším hledej ženu, nebo těžko říct. Přišlo to za pět minut dvanáct a dvě neomluvy od vyřazení z kádru. Každopádně to chceme všichni dále.

#23 Bregis, 36 let

Zrychlení z nuly na sto lepší než Buggati Chiron. Je skoro nemožné jej obejít. Naštvaný, když pětka nehraje se všemi hráči. Dříč, týmový hráč.

#41 Kája, 28 let

Srdcař a Letkař tělem i duší. Splní všechny trenérovy pokyny. V letošní sezóně jej trápí zranění, přesto v zápasech odjede vše naplno. Letos využíván na jemu nezvyklých místech v sestavě, vždy odvedl své maximum.

#91 Adam, 28 let

Maká, nestěžuje si, nevzdává se. Velmi motivovaný předvést vždy svůj nejlepší výkon. Je na sebe přísný, přidává si. V Letce má na starosti také mládež, klobouk dolů.

#44 Sergi, 36 let

Zkuste jej přetlačit u mantinelu, to dříve narovnáte věž v Pise. Dosáhne všude, podpoří útok, výborně vystřelí. Nejlepší kontrola míčku v kategorii hráčů 190 cm a výše. Ze všeho se oklepe a vrátí se zpět do sestavy.

#52 Westy, 20 let

Odchovanec, který se přes Opavu a Vítkovice vrátil zpět. Chtěl jsem ho už před třemi roky, ale odešel na “nedostanu šanci štaci do Opavy”. Ve Vítkovicích se pod kvalitním trenérským vedením ještě více zlepšil a jsem rád, že je v sestavě Letky. Původně jsem jej chtěl do útoku, ale tak nějak jsme všichni pochopili, že je výborný bek. Kouše, rve se, bije, mluví, diriguje, nosí míčky, rozlišováky, dělá program, sedí na trestné.

#8 Lokšík, 35

Pavel Nedvěd by v dobách své nejlepší kondice dostal od Lokšíka v “Běláku” v závodě na 10 kol naloženo minimálně o kolo. Teď to už můžu říct, na prvním tréninku jsem udělal němou chybu v úsudku, kdy jsem si řekl, že Lokšík si pode mnou asi nezahraje. Realita? Neumím si bez něj skoro sestavu představit, je v prostorech, kde nikdo nechce hrát. Možná jste jej obehráli, zvednete hlavu na přihrávku a zahájíte její proces hokejkou, ale to už vám v jeho průběhu Lokšík míček vzal a uhání sám na branku. To, že nedal, nemusím připomínat. V důležité chvíli dá.

#19 Dalis, 33 let

Mnou nejvíce cepovaný hráč, můžu na něj vyvrhnout úplně vše neurotické, co ve mně je. Vím, že to unese a dále pojede jako “Slovenská strela”. Díky za terapii zdarma, Dalibore.

#99 Mráza, 33 let

Tichá síla Letky, svérázná, klidná povaha. Takže je jasné, že spolu aspoň jednou za rok bojujeme. Geniální myšlenky na hřišti, silný v zakončení a odebírání míčku. Centr, kterého chcete mít v sestavě. Prostě Gretzky.

#71 Krupik, 34 let

Největší univerzál našeho týmu. Skvělý na všech postech. Nejraději by hrál v útoku a střílel spoustu gólů a měl tuny přihrávek. Dokáže to? Jasně, že ano. S prstem v nose. Bude tam hrát? Jasně, že ano. Když ho tam postavím. Věřím, že bude nadále respektovat mou volbu a bude přínosem pro Letku nejméně do 40 let.

#21 Kahy, 25 let

Cristiano Ronaldo Letky. Díky Denče na každý zápas s jiným účesem. V podstatě zbytečný, jednoduše nahraditelný hráč. Neschopný dodržovat taktiku. Myšlenky trenéra nedokáže na hřišti pochopit. Hraje jen, abychom potěšili ženskou část osazenstva tribun.

#10 Domin, 20 let

V letošní sezóně sužován dlouhou dobu zraněním z minulého roku. Postupně se rozjíždí. Štrikuje rychleji než kdejaká pletařka. Na šanci v přesilové formaci čekal jeden a půl roku - bez keců. Věříme mu. V Letce toho ještě mnoho dokáže.

#90 Peťa, 28 let

Florbalový básník. Pokud by se florbal hrál jen ve vzduchu, byl by pravděpodobně nejlepší na světě. Schopný dát gól uplně ze všeho. Neschopný dát gól úplně ze všeho. Kdyby běhal po hřišti stejně intenzivně nahoru a dolů, byl by to adept na Kettunenovu reprezentaci. V jeho pojetí vypadá florbal jako největší zábava všech dob.

#17 Dohny, 21 let

Pavel Bure - raketa. Jsem rád, že se mi jej po 3 hodinách rozhovoru v Bílovci podařilo přesvědčit, aby přestoupil do Letky. Číslo 17 znají obránci soupeře většinou z jeho části dresu na zádech. Chce vyhrávat a dávat góly. Vrhne se nebojácně do všeho.

#55 Tade, 25 let

Dohnyho kamarád a parťák z útoku. Odchovanec Kopřivnice, který má za sebou také působení v juniorce Vítkovic. Začal u nás hrát po naší demolici superligových Otrokovic v poháru. Rychlý a výborný na míčku. Každé střídání ve sprintu a v pohybu. Dříč.

#79 LIpo, 30 let

Bavič týmu. Jak říkáme - kluk z vesnice. Může zahrát jakoukoliv pozici, schopný zakončovatel. Dokáže všechno. Kdyby chtěl, mohl by snad i prodávat plínky.

#68 Obrus, 30 let

V minulé sezóně stálý člen kádru. Letos hrající trenér B - týmu. Neváhal nás posílit v zápasech, kdy jsme měli největší marodku. Kluk do nepohody.

#14 Ritzák, 25 let

Prudí vás trenér, křičí, prská? Když máte Ritzáka, není možné, abyste nebyli v pohodě. My jej máme. Letos naskočil do pár zápasů a ukázal, že se na něj můžeme spolehnout. Uteče, dá gól a zničí nás svým smíchem. Přijde na trénink a hned je veselo. Tajná zbraň do play-off?

#47 a #51 Vojta, 19 let

Ostravský rodák, kterého jsem před deseti lety vedl 2 roky v elévcích Vítkovic. V minulé sezóně se jako přízrak objevil v sestavě Olomouce na Ossiko Cupu a já si chvilku lámal hlavu, kde jen jsem toho kluka už viděl. Pomohl jsem si nahlédnutím do soupisky a měl jasno. Před koncem roku slovo dalo slovo a Vojta je v naší sestavě a ničí soupeře svým klidem v zakončení a celkovým florbalovým umem. Jen tak dál.

#11 Luky, 37 let

Kapitán. Co slíbí, to splní, stačí si jen podat ruku. Bez tohoto člověka by Letka zřejmě nebyla. Věří v tým, hráče, mládež a jejich trenéry, stolek pořadatelů, vedení klubu. Jako hráč-střelec neoddělitelný od míčku, jezdí po hřišti při jakékoli své váze. Za měsíc prý bude připomínat dobře fungujícího atleta. Prostě Letka v srdci.

To jsou hráči. Za naším úspěchem stojí také vedení klubu a dobře fungující mládež. Náš el-presidento Víťa Poskočil. Myslel jsem si, že nemůže fungovat ostravská část mládeže a ta štěpánkovicko - opavsko - hlučínská. Funguje. A za to obrovský dík šéftrenerovi mládeže Adamovi Wollnému, trenérům Jirkovi Macourkovi, Radimovi Janečkovi, Rostislavu Plačkovi, Radkovi Šoltysovi, Jiřímu Frýdeckému, v neposlední řadě díky našemu web programátorovi Michalu Svobodovi. Díky všem dětem a jejich rodičům.

Zítra nejdelší výjezd do Žďáru nad Sázavou. Držte nám palce.

Zbývá už jen podruhé Letka v srdci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace