Junioři bodovali v Petrovicích

Zdravím všechny čtenáře pravidelného zpravodajství shrnutí zápasů, tentokrát Vás za sobotní zápasy juniorů u obrazovek vítá Matěj Veverka. Dneska se pokusím navázat na rozhovor brankáře mužského áčka, Hrabky a udělat to trochu zajímavější.

V Petrovicích u Karviné nás čekaly další zápasy naší ligy, tentokrát s Horní Suchou a domácími Petrovicemi. Na tyto zápasy se nás sešlo pouze 10 hráčů a jeden brankář, takže jsme poskládali dvě pětky a šli na hřiště. Loni jsme na stejném místě soupeře z Horní Suché velice podcenili a letos jsme to chtěli napravit.

Vstupujeme do haly ke střídačkám, tep na hodinkách mi ukazuje lehce přes 100 tepů za minutu, soupeře vidíme v dáli na druhé straně tělocvičny, bereme míčky, a jdeme na rozchytání. Soupeř nás napodobuje a rozchytává svého brankáře také. Zanedlouho rozhodčí píská na znamení ukončení rozcvičky. My se scházíme u naší pevnosti, která je chráněná králem brankářů, Peťanem, abychom si spolu zařvali, že MY MÁME KŘÍDLA.

Rozhodčí písknul do píšťalky, čas se rozběhl, míček se dal do pohybu, diváci na tribuně zpozorněli a to znamená začátek zápasu. Napadání ve dvou hráčích se nám celkem dařilo a jakmile se na časomíře ukázal čas jedné minuty a třech sekund k tomu, rozvlnil síť v soupeřově bráně MARTIN DÖHNER a my jsme tak vedli. Přihrávka sem, přihrávka tam, střela a nic z toho, to byly následující 2 střídání, ovšem poté, se stalo něco, co se zapíše do historie. Svůj první gól v Letkařském dresu vsítil TOM TILLECZEK. A už to bylo 2:0. Nechtěli jsme přestat hrát, ale přece jenom 2 minuty na to soupeř snížil na 2:1. To se ovšem nelíbilo našemu již plnoletému ostřílenému paliči šancí a i přes jeho přezdívku se dokázal VOJTA KOŘÍNEK trefit mezi 3 tyče a s obrovským překvapením všech jsme tak soupeři odskočil opět na rozdíl 2 gólů. Do třetiny ještě dokázala Horní suchá snížit opět na rozdíl jednoho gólu, ale ze hry jsme měli vice my a s tím jsme šli i do třetiny druhé.

V té jsme mohli vidět spíše ospalý florbal, ovšem to co předvedl autor jediného gólu druhé třetiny, TOMÁŠ břevno-gól PRASEK, to muselo vzbudit nejen hráče ale i všechny občany Petrovic, za což se jim opožděně omlouváme. Z vlastních obranných řad se rozběhl přímo na brankáře, soupeři mu mizeli za zády a až byl úplně sám, zkušeně vystřelil. Jak vyznívá z jména, střela mířila do břevna, které se téměř ohlo pod její tvrdostí a od něj se odrazilo do brány a my tak opět odskočili.

Autor branky se vyznamenal také 4 sekundy po začátku 3 třetiny, když po buly, kde mu míček skočil lehce za záda a soupeř se k němu vrhnul, poslal náš tým za ukázkové sekání na dvě minuty do čtyř hráčů. Oslabení probíhalo v klasickém tvaru značky hlavní cesty. Soupeř si s námi neuměl poradit, my jsme se ubránili a hned na to šli také za sekání do čtyř i hosté. Přesilovka utíkala, spousta nahrávek, které hledaly nejlepší místo ke střelbě a nakonec střela, která skončila pouze v rukou gólmana, další naopak za mantinelem. Zbývalo pouze 10 sekund do konce, když se rozhodl vystřelit Martin Döhner, já jsem před brankou jsem těsně uskočil, ale trefil pouze gólmana. To však nebylo všechno. Jak jsem tam tak stál, míček se vykutálel gólmanovi vedle nohy a tak mě napadlo, že bych třeba mohl dát gól a dal jsem ho. To znamenalo vedení 5:2. Pouhých 45 sekund do konce jsme se opět nechali poslat do čtyř, soupeř využil možnosti time-outu a poslal do hry 6 hráčů. Bránili jsme, když se najednou dostal míček až k Martinovi Döhnerovi, který dal gól do prázdné brány.... Ten ale došel až po zvukové siréně, takže neplatil. I přes to, výhra 5:2, výborný výkon Péti Pospiecha v bráně a zasloužené 3 body do tabulky.

Druhy zápas nás čekali jednoznačně těžší soupeři - domácí Petrovice. Tady už zvolím hodnocení stručné, jelikož to byl zápas plný chyb obránců na naší straně, čehož soupeř dokázal využívat. Zkuste si vzpomenout, jaký nejdivnější nebo nejhloupější gól jste kdy dali nebo dostali. Gól z půlky, nebo dokonce přes celé hřiště? Poslepu, nebo pozadu, vlastní nebo nevlastní? My jsme dostali hned ze začátku gól, který jsem nikdy nečekal, že uvidím. Nahrávka obránce z pravé strany na obránce na levé straně o mantinel za branou, kde ovšem mantinely nebyly dobře spojeny a míček se z ničeho nic ocitl před naší brankou. Tam už čekal jeden hráč Petrovic a náš brankář nic takového nečekal - 1:0.

Následoval gól druhý po chybě v obsazení hráčů, a bylo to 2:0 pro Petrovice. Poté jsme dostali početní výhodu, ve které se dokázal prosadit VOJTA KOŘÍNEK a snížil tak na rozdíl jednoho gólu. To bylo z první třetiny vše a ve druhé jsme jen chtěli zlepšit obranou část. Půl minuty po začátku tréninky jsme ovšem opět inkasovali a opět prohrávali o 2 góly. 20 sekund na to ovšem přišel na hřiště LUKÁŠ RICKA, který nám dal další šanci dotáhnout se na soupeře, čehož o minutu později využil svým druhým gólem v zápase VOJTA KOŘÍNEK a bylo tak vyrovnáno. Pět minut vydržel vyrovnaný stav, poté zase Petrovice přidali jednu branku po chybě v naší rozehrávce. Jestliže v prvním zápase dal TOMÁŠ PRASEK pěkný gól, teď se opět vyznamenal, když si obhodil 2 hráče a z otočky opět nádherným gólem vyrovnal. Stav po druhé třetině byl 4:4 a my jsme šli do třetí třetiny urvat body.

To se ovšem v prvních dvou minutách nepovedlo a soupeř dal 2 góly, kterými nám uskočil. Poté jsme se ještě nechali vyloučit, ovšem oslabení se nám povedlo ubránit. Nesmím zapomenout na vynikající výkon PETRA POSPIECHA v bráně, který hasil jeden samostatný únik za druhým. Minutu a půl dokonce se nám ovšem ještě naskytla příležitost zahrát si přesilovku a byla to poslední šance s výsledkem něco udělat. Ovšem jediné, co jsme dokázali, bylo to, že jednu sekundu před koncem snížil na konečných 5:6 MATĚJ VEVERKA a my jsme tak odešli ze zápasu s prázdnou.

My pokračujeme v práci na našich chybách a jdeme dál. Děkujeme soupeřům za utkání, trenérům za nervy s námi a vám za pozornost.