Junioři v domácím prostředí získali 3 body

Letkařskou juniorku čekal v sobotu 7. 12. 2019 domácí turnaj hraný v Bolaticích. Na programu byla dvě utkání, tentokrát s týmem Frýdku-Místku, který se nacházel ve středu tabulky, a Polankou nad Odrou, která se nacházela jedno místo před námi. Na soupisce nás bylo 15 hráčů, tedy přesně na 3 lajny.

Do zápasu jsme opět nenaskocili přesvědčivě dobrým výkonem, ale se štěstím jsme v první třetině neinkasovali. Přesně 2 minuty před koncem první třetiny se nám naskytla výhoda přesilové hry, kterou jsme bohužel nedokázali využít a stav po první třetině byl 0:0. Naše hra v první části odpovídala nějakému individuálnímu sportu, když naši obránci hráli jinou hru než útočníci a vzájemně si ve hře nijak nepomáhali. I proto jsme ve druhé třetině třikrát inkasovali, přičemž se nám opět nabídla jedna výhoda muže v poli navíc. Místo toho, abychom ji dokázali využít, jsme ve své početní výhodě jen inkasovali a dostali se do negativního stavu 3:0 po druhé třetině. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit co nejlépe a s výsledkem ještě něco udělat. Místo toho jsme se jen nechali vyprovokovat a začali chodit nečistě do soubojů. Povedlo se nám jen to, že svým prvním gólem v juniorské soutěži snížil na 3:1 "BULDOG" Matěj Moravec. To však bylo z naší strany všechno a pouze soupeř dokázal vstřelit ještě jeden gól a završil tak skóre na konečných 4:1. Špatný výkon, zasloužená prohra a nám nezbývalo nic jiného, než se do druhého zápasu vzchopit a začít zase hrát za jeden tým. Další zápas mezi Třincem a Polankou byl kontumován z důvodu nepřítomnosti třineckých hráčů, a to znamenalo, že nám Polanka odskočila o další 3 body. My jsme měli o to větší chuť je porazit a přiblížit se k nim.

Do druhého zápasu jsme šli s vědomím, že musíme zvýšit nasazení na hřišti, ovšem brzo jsme to přehnali s důrazem a dostali se do oslabení. Přesně v polovině oslabení byl nekompromisní Ondra Uwira, který v početní nevýhodě otevřel skóre, a my vedli 1:0. Pouze o 15 sekund později jsme však ještě ve vlastním oslabení gól dostali, kdy si náš centr nepohlídal lehkou střelu, která prošla i přes další hráče. Brankář neměl šanci reagovat. Na konci první třetiny bylo skóre vyrovnané 1:1. V druhé třetině jsme opět dostali výhodu přesilovky. Tentokrát nám to již vyšlo, když si Honza Moldřík natáhnul míček za branku, kde dokázal kolem tyčky dostat míček do předbrankového prostoru na Matěje Veverku, a ten nás poslal do vedení 2:1. To bylo vše, co jsme dokázali v druhé třetině a do třetí třetiny jsme chtěli vlítnout a dát soupeři další góly. V intervalu 3 minut jsme dokázali vstřelit ještě 3 góly, kdy se 2x nekompromisně trefil náš "áčkař" David Radošovský a jednu trefu zaznamenal i Ondra Uwira. My si tak připsali 3 body do tabulky.

Teď nám nezbývá než spočnout do dalších zápasů, které se odehrají 21. 12. 2019.