Junioři vezou 6 bodů z Čeladné

Poslední hrací víkend před koronavirovou odstávkou jsme si udělali výlet na Čeladnou, kde nás čekali soupeři z Poruby a Bílovce.

Do utkání s papírově slabším soupeřem z dnešního programu jsme vstoupili velmi nesebevědomě. Přesto jsme se dokázali v šesté minutě dostat do vedení díky gólu DAVIDA RADOŠOVSKÉHO. To nic nezměnilo na našem výkonu, který byl hrůzostrašný. Nechali jsme se ovlivnit hrou Poruby a nehráli svoji hru. I přes to jsme do konce první třetiny dokázali střelit ještě jeden gól, kdy po nahrávce Toma Praska vymetl šibenici VOJTA KOŘÍNEK.

Po přestávce zůstal jeden z našich hráčů stát v brankovišti, za což následovalo trestné střílení, z kterého dokázala Poruba snížit na rozdíl jedné branky. Minutu do konce třetiny jsme byli za sekání poslání do čtyř hráčů, čehož soupeř nedokázal využít. Navíc si ji svou nedisciplinovaností zkrátil a za 50 sekund šel také do 4.

Začátek třetí třetiny znamenal minutu hry 4 na 4 a poté naší minutovou přesilovku. V té si dokázal s brankářem, i s trochou štěstí, poradit DAVID RADOŠOVSKÝ a zařídil nám takhle dvougólový náskok. Stejný hráč si o dvě minuty později šel sednout za sekání na trestnou lavici a my museli bránit. To nám však problém nedělalo, dokonce jsme měli míček většinu času pod kontrolou na vlastních hokejkách. A to by nebyl přece zápas, kdyby nedal Martin gól. Chvíli po konci oslabení vedení zvýšil MARTIN DÖHNER svým parádním výběhem. Hned další střídání se se štěstím z půlky prosadil DAVID LANGER, pro něhož to byl první gól v juniorském dresu. Za stavu 5:2 se řeklo, že budeme držet míček na hokejkách, nedělat zbytečně klíčky a podobné věci. Jak se řeklo, tak se nestalo a my jsme po dvou individuálních chybách a ztracených míčcích v útoku dostali 2 góly. To bylo ovšem vše, co se stalo a výhra 5:4 byla pro nás se štěstím. Rychlost, herní projev, styl hry, nahrávky, pohyb bez míčku a další věci, bez kterých nelze vyhrát v zápase, chyběli. Jediný pozitivní byl výsledek.

V druhém zápase nás čekal silnější Bílovec. Hned po začátku utkání jsme poznali, že tento zápas bude těžší a budeme muset oproti prvnímu zápasu přidat. Herně jsme se sice zlepšili, ale pořád to nebyl nejlepší výkon. Stejně jako soupeř jsme měli šance, ale ani jeden tým je nedokázal využít. Minutu a půl po začátku druhé třetiny chytl do ruk míček král brankářů Peťan, kterým míček vyhodil na DAVIDA RADOŠOVSKÉHO a ten neměl s brankářem Bílovce problém. O 40 sekund později se prosadil TOMÁŠ PRASEK a my vedli 2:0. Další střídání, další gól, avšak tentokrát už do naší brány a opět naší vlastní chybou. Soupeř tak snížil na 2:1. Hned nato se nechal soupeř za nedovolené vražení poslat na 2 minuty do oslabení, což se nám hodilo.

Přesilovka byla zpočátku pomalejší, avšak o minutu později nahrál David Radošovský zpoza brány na MATĚJE VEVERKU a poslal nás tak do vedení 3:1. Přesilovka se nám ovšem nabídla i o chvíli později, tentokrát na 5 minut a v druhém střídání přesilovky se prosadil DAVID FOJTÍK. Pravidlo, co střídání, to gól, pokračovalo, tentokrát se mezi 3 týče dokázal trefit VOJTĚCH KOŘÍNEK a pro nás to tak znamenalo vedení 5:1. Přesilovka nám ještě neskončila a zhruba půl minuty do konce přesilovky měl Bílovec rozehrávku z vlastního brankoviště. Ti to ovšem jen napálili do Matěje Veverky a šli reklamovat rozhodčímu vzdálenost, avšak rozhodčí nepískal a bez váhání tak přišla přihrávka DAVIDU RADOŠOVSKÉMU, který osamocen trefil šibenici soupeřovy brány.

Už ve hře 5 na 5 neporušil své pravidlo vstřeleného gólu MARTIN DÖHNER, který nám zajistil vedení 7:1. Na to nás ale do oslabení, taktéž na 5 minut, poslal David Langer. Celých 5 minut jsme však dokázali ubránit a neinkasovat. Druhý gól v zápase přidal MATĚJ VEVERKA, který se dokázal prosadit z předbrankového prostoru. 21 sekund do konce zápasu jsme sice ještě inkasovali, ale s výsledkem 8:2 jsme byli spokojeni a z Čeladné odvážíme plný počet bodů.

Nám teď nezbývá nic jiného než makat dále, každý sám a vrátit se silnější. Obrovské poděkování patří nejen našemu brankáři Peťanovi, který nám vychytal tyto vítězství, ale hlavně trenérům, za přípravu, nervy a strávení vlastního času s námi, puberťáky na úkor vlastních rodin. Já vám za juniory děkuji za pozornost a doufejme, že se co nevidět uvidíme opět na hřišti.