Juniorky v Opavě na první body nedosáhly

Naše děvčata se pokusila ukončit bodový půst na druhém turnaji sezóny, tentokrát v blízké Opavě. V publiku se tak objevili fanoušci, kteří holky během obou utkání vehementně hnali vpřed. Ovšem navzdory této vydatné a vítané podpoře se získat první bodový příspěvek do dlouhodobé tabulky nepodařilo, ačkoliv výkony vykázaly vzestupnou tendenci.

V první utkání se Letkařky utkaly s juniorkami Třince. Naše holky se herně vyrovnaly favoritkám, přesto v prní části inkasovaly hned dvakrát. A po hříchu se jednalo opět o laciné branky. Skákavá střela z dálky a nedůraz při výjezdu z křídla znamenal dvoubrankové manko. To snížila ve čtvrté minutě druhé části hry agilní Majda Přenosilová, leč ne na dlouho. Za asi dvě minuty se třinecká děvčata vrátila k dvoubrankovému náskoku, který si odnesla i do druhé pauzy. V šesté minutě třetí části náskok třinecká ekipa navýšila na tři góly, ale za minutu bylo veseleji, když se po druhé v zápase prosadila Majda. Po hříchu to bylo z naší strany vše a přes hromadu šancí odešly holky z utkání sice s porážkou, ale se vztyčenou hlavou.

Druhý zápas přivedl našim juniorkám do cesty dosud nejsilnějšího soupeře - Zlín Lions. Děvčata za Zlína na tom byla výborně technicky i kondičně. I systémem hry a kvalitou kombinace převyšovaly náš tým. Když naše holky inkasovaly gól hned v prní minutě hry, vypadalo to zle nedobře. Ovšem dívky s okřídleným míčkem na prsou nehodlaly dát svoji kůži lacino a ještě v první třetině zaúřadovala Nikol Wawrzinková, která otočila dvěma brankami skóre v náš prospěch. Bohužel soupeřky stihly na konci třetiny vyrovnat, ve druhé části hry pak třemi góly překlopit osud utkání na svou stranu. Jediným gólem ve třetí části pak uzavřít celkový výsledek na zasloužených 6:2 v jejich prospěch.

Zápasy v Opavě ukázaly potenciál týmu, který se může v průběhu sezóny výrazně zlepšovat a zle zatápět kterémukoliv ženstvu v soutěži. Ale je nezbytně nutné zapracovat na všech parametrech hry, včetně neoblíbené kondiční složky a zvýšit důraz a agresivitu v obou předbrankových prostorech. Pokud se tohle podaří, tak pevně věřím v import bodů už na nejbližším turnaji.