Juniorky vyválčily v neděli historicky první bod!

Uplynulá neděle znamenala pro naše holky premiérový bod do tabulky soutěže za remízu s ženstvem FBC Hranice. První domácí turnaj tak znamenal rovněž první bodový zisk. A mohlo být ještě lépe, ale z karanténních důvodů nepřijely soupeřky z Přerova a tak euforií nabité juniorky musí pošetřit elán na odložené utkání.

Holky vstoupily do utkání odhodlaně s cílem tlačit se do zakončení a prolomit střeleckou smůlu, která je provází celou, byť krátkou, soutěžní kariéru. I přes plány byla skutečnost odlišná - slibné brankové situace děvčata nedotáhly a tak udeřilo na opačné straně a Elen Herudkovou v bráně překonala z bezprostřední blízkosti Sára Strempková - první třetina tak končila 0:1.

Do druhé třetiny se šlo s cílem pokračovat v naší aktivní hře a vyrovnat. Soupeřky nám svými fauly nabídly dvě přesilové situace. Ta první skončila bez využití, ale po druhé se už zadařilo. Když trestnou židličku zahřívala úspěšná střelkyně z první části hry, prosadila se Majda Přenosilová přesnou střelou do horního růžku branky. Hned bylo veseleji!

Euforii si holky přenesly i do poslední části hry. Ovšem unášeny na křídlech ofenzívy opoměly na důraz dozadu a po minutě hry ztrácely po precizně zakončeném brejku soupeřek. A začínalo se znovu dotahovat. Úspěšně - to když akci Nikol Wawrzinkové po pravé straně hřiště dorážkou ze vzduchu zametla opět Majda - 2:2. Je s podivem, že naše zápasy mají obvykle dvougólové střelkyně.

Za vyrovnaného stavu měly oba týmy šance na překlopení zápasu na svou stranu. Ovšem nepodařilo se ani na jedné straně. Poslední velkou šanci měly naše holky volným úderem z půlky 11 vteřin před koncem. Po timeoutu sehrály situaci podle pokynů ze střídačky, balónek doputoval na volný střed do ideální střelecké pozice pro Anet Gargošovou, která ovšem tentokrát pálila slepýma. Nicméně, po vývoji utkání dlužno dodat, že jde o zaslouženou remízu. Pevně věříme, že zatím jediný bodík v tabulce nebude dlouho sirotkem a už příště mu děvčata pořídí co nejvíce sourozenců.