Konec sezóny ve znamení bronzu

Aneb jak jsme hladili kočičku proti srsti, vykostili kosatky, zopakovali si bitvu u Thermopyl a pochopili, že i přátelství může mít příchuť prohry

Tak a je to tady! Turnaj se symbolickým číslem 10 znamená, že se neodvratně blíží konec sezóny - tedy alespoň v rámci Moravskoslezské ligy elévů. Do boje je povolán každý kdo má florbalku a chuť hrát. Jde o poslední turnaj, je potřeba si to pořádně užít.

Míříme na palubovku porubských Tigers, kteří hrají na hale SH TJ Ostrava se sympatickým umístěním v Ostravě, hned za Futurem. Takže o přestávkách se to dá vyplnit celkem slušným „šopinováním“, což bylo soudě dle prořídlých tribun v přestávkách mezi zápasy hojně využíváno.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácím Tigers a měli jsme jim z posledního turnaje co vracet. Slušný výkon na naší straně působil soupeři velké obtíže a o vítězství jsme se připravili inkasovaným gólem dvě vteřiny před závěrem zápasu. Konečný stav: remíza.

Druhý zápas proti P.E.M.A. se nesl v příjemně přátelsko-sportovním duchu a to i když nám nakonec kluci v červených dresech dali „náklep“. Co je pozitivní, a nebylo vyvoláno nijak přičiněním trenérů, v průběhu sezony mezi našimi elévy a „pemáky“ vznikla jakási kooperace vzájemného kamarádství a přátelství. Jestli má k něčemu být ten mládežnický sport, tak tohle je určitě jedna z věcí v pomyslném TOP 5 přínosů florbalu pro zdravý vývoj dítěte.

Třetí zápas proti Orca Krnov byl takový bez „chuti a zápachu“, a odehrál se na povinné vítězství. Oproti tomu poslední zápas proti Spartaku Bílovec měl celkem náboj a nasazení. Skóre se přelévalo z jedné na druhou stranu a do poslední chvilky nebylo jisté, kdo urve výhru. Nakonec z toho byla prohra o jeden gól. Předvedená hra nebyla úplně marná, bylo to spíš možná tentokrát trochu i o tom štěstí.

Na vytoužené zlato pro elévy jsme bohužel letos v žádném turnaji nedosáhli, ale třetí místo na závěrečný turnaj taky není špatný výsledek a rozloučení se sezonou tak mělo na konec vcelku pozitivní nádech.

Konec sezóny 2018/19 je tady. V mládežnickém sportu je každá sezona jiná než ta předchozí. Jako každý rok se někteří hráči posunou o kategorii výše, někteří z kategorie přípravky plnohodnotně naskočí do kolotoče elévských turnajů. Z těch to letos hráli nějakou druhou, třetí lajnu se v sezóně příští stanou lídři, kteří budou mít za úkol celý tým táhnout. Jisté změny se odehrají také v trenérském složení, ale bez ohledu na to, kdo stojí na lavičce týmu v zápase, nebo řídí trénink, vize trenérského týmu FBC Letka zůstává stejná – děti se musím florbalem bavit!

Tak na závěr ještě asi poděkování rodičům a samotným hráčům za celou sezonu. Náročné to bylo po všech strakách a pro všechny zúčastněné. Někdy to šlo hůře, někdy lépe, ale po celou dobu byla u hráčů cítit chuť po florbalu a stran rodičů podpora ve všech směrech.

Takže ahoj, hasta la vista, adieu, sbohem a šáteček…

…. na viděnou v sezóně 2019/20.

… a florbalky s sebou!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace