Mladší žáci zahájili sezónu domácím turnajem

Po všech dospělých i mládežnických kategoriích se dostalo konečně i na tým mladších žáků, kteří sezónu zahájili turnajem na domácí palubovce poslední zářijovou neděli. Tentokráte změřili síly s týmy Oder, 1.SFK Havířov, FBK Škorpioni Ostrava a červenou opavskou Pemou.

První utkání, které je obvykle tuhým a komplikovaným rozjezdem takřka na každém turnaji napříč kategoriemi, sehráli "mlži" proti FBC SVČ Odry. Tým soupeře měl výškovou převahu, ze které těžil po většinu zápasu, zatímco domácím vázla kombinace a jak se ukázalo po celý zbytek turnaje, tak i produktivita v zakončení. Hosté vedli 1:0 a po vyrovnání opět odskočili do jednobrankového vedení. Zápas se lámal v druhé polovině druhé třetiny, kdy nejdříve hostující střelec z trestného střílení nepřekonal v zápase dobře chytajícího Kikiho Křepela a následně ani domácí Tobi Plaček branku nevsítil, když hostující brankář vytlačil jeho pokus mimo tyče zásahem maskou. V hektickém závěru domácí přesto vyrovnali, kdy na samotném konci utkání se do samostatného úniku dostal Tobi Franěc. Na jeho branku navázal za několik málo vteřin Matěj Janeček precizní střelou z křídla do víka, který tak rozhodl o vydřeném a upracovaném vítězství v poměru 3:2. Utkání nabídlo mnoho nepřesností a nedůrazů a je pokračující záhadou pro trenéry, jak připravit tým do prvního turnajového zápasu tak, aby podal lepší výkon.

Asi nejpohlednější zápas ze svého včerejšího účinkování sehráli Letkaři proti soupeři z 1.SFK Havířov. Notně omlazený tým soupeře se třemi zkušenými playery se dostal do vedení. Domácím se podařilo srovnat na 1:1, ale po pár minutách šťastnou střelou přes clonu hráčů opět získali vedení na svou stranu hosté. Hrál se kombinační florbal s nasazením, několik šancí na obou stranách vyřešili brankáři za pomoci obrany. Pak došlo k technickému provinění domácích při volném úderu hostů a při signalizované výhodě a hře 6 na 5 zlomili hosté zápas definitivně na svou stranu po pohledné kombinaci po křížné přihrávce a střele do horního růžku branky. Závěr se přes snahu nepodařilo zdramatizovat, hosté zkušeně drželi balon a brali 3 body za vítězství 3:1.

Třetí zápas proti Škorpionům začali naši mlži výborně, kdy po třech minutách vedli zaslouženě 3:0 a kráčeli sebevědomě za vítězstvím. Snad i pro snadný začátek, ale zejména neplněním taktických pokynů, pak začali domácí propadat v obraně. Nepochopitelně nechávali brankáře Dominika Malohlavu na pospas nájezdům soupeře a ve výsledku pak zbytečně inkasovali. Důrazně a jednoduše hrající soupeř vytěžil z minima maximum a postupně otočil skóre na 4:3. V závěru Letkaři zatlačili soupeře před jeho bránu, ale gólman hostí i za pomoci brankové konstrukce uhájil svoji svatyni před další inkasovanou brankou. Škorpíci tak brali 3 body za vítězství o jednu branku.

V posledním svém vystoupení na turnaji Letkaři vyzvali P.E.M.A. Opava červení a podle předpokladů šlo o těžké utkání. Dobře organizovaný soupeř eliminoval naše střelce a po chybě naši borci inkasovali 50 vteřin před koncem jediný gól v zápase, na který už v závěru nedokázali odpovědět ani při hře bez brankáře. Vyrovnaný duel tak rozhodla jediná branka, díky které brali všechny body opavští.

Celkově turnaj ukázal, přes jednoznačně výsledkový neúspěch, velmi dobré pasáže hry. Zároveň odhalil mnoho nedostatků, na kterých musíme v tréninkovém procesu zapracovat tak, abychom příště dopadli i výsledkově lépe. Asi největším pozitivním, a tedy příjemným, překvapením byl individuální výkon Elen Herudkové, která nastoupila k prvnímu turnaji v "pětkovém" florbale. Nasazením v obraně a dobrou rozehrávkou předčila očekávání a když se konečně rozhodne chytit florbalku do obou rukou, bude stabilní oporou zadních řad. Trenérský tým pevně věří, že pokud mlži zlepší standardky a produktivitu, tak se dočkají lepších výsledků už na příštím turnaji.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace