Mladší žáci zahájili sezónu ve Stonavě

Po dlouhatánské pauze začala sezóna mladším žákům minulou sobotu ve Stonavě. V místní velice pěkné hale se postupně postavili soupeřům z Horní Suché, Karviné, Českého Těšína a Třince. Takový hornicko-ocelářský víkendový výlet. Tým se zapojil do zápasového zatížení po velké pauze a s řadou nových hráčů, takže trenérská ekipa byla zvědavá na to, jak se s tím hráči popasují. Bohužel, s ohledem na epidemiologická opatření bez fanouškovské podpory rodičů, což je bolestivá, leč akceptovatelná cena za (zatím) neukončenou sezónu. Budeme doufat, že se sezóna odehraje a nedojde na její přerušení/předčasné ukončení.

První utkání proti Horní Suché - týmu, který tradičně hraje s kompletní dívčí lajnou, bylo bojovné a dramatické jak se patří. Naše první - zkušená - lajna předváděla pěknou hru, a přehrávala soupeře. Druhá - začínající - pětka se snažila adaptovat na velké hřiště a dlužno říci, že srdnatě. Tým si postupně vypracoval dvoubrankové vedení, jež se ovšem přes řadu šancí nedařilo navýšit. Soupeř využil svých příležitostí a utkání nakonec skončilo smírem 2:2. S ohledem na celkový obraz hry asi zaslouženým.

V druhém zápase proti pořádajícímu týmu 1.FBC Karviná jsme od začátku tahali za kratší konec. Dvoubrankové manko se podařilo dohnat, ovšem odpověď na třetí gól soupeře navzdory řadě šancí nepřišla, a tak soupeř využil brejkovou situaci a v závěru pečetil výhru 4:2. Lepší výsledek nás stálo neproměňování šancí - takový leitmotiv stonavského výletu.

Nejinak tomu bylo ve třetím zápase proti Českému Těšínu, váhově a výškově nejdisponovanějšímu týmu, který ovšem florbalově nikterak nevyčníval. Nicméně laciné obdržené branky a střelecká impotence našich mladých pušek nakonec dovedla zápas ke konečnému skóre 3:6. Kredit soupeři je ovšem nutno připsat za výbornou produktivitu, využil většinu šancí a výhra byla zasloužená, stejně jako prvenství na turnaji.

Poslední mač znamenal jasný cíl - konečně vyhrát a odjíždět z turnaje s lepším pocitem. A byl to zápas jako řemen, vývoj utkání nebyl nikterak příznivý a tým nepředváděl tak dobré výkony jako v předchozích zápasech. Přesto, jak už to bývá, se dostavil úspěch, když zápas rozhodl v nepřehledné situaci před brankou Luki Babiš, kdy jím plácnutý míč po teči soupeře přeplachtil brankáře a zapadl do horního růžku. Výhra 4:3 gólem 4 vteřiny před závěrečnou sirénou byla tu! Trenéry potěšila snaha hráčů porvat se o výsledek i za nepříznivého stavu a zejména akce při prvním Lukiho gólu, kdy po ose Šoltys-Franěc-Zmarzlák-Babiš doputoval balónek ve velké rychlosti od vlastní brány na jeden dotek do svatyně Třince - bravo, chlapci, takhle to chceme vidět častěji :-)

Celkově třetí místo na turnaji tedy po zásluze, spokojenost na hřišti i na lavičce a zejména pozitivní nálada mezi novici v týmu, to jsou plusy, které chceme dále v sezóně rozvíjet.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace