Mlži v Hrabové zlatý hattrick nevítali

Po dvou vítězných turnajích s bilancí 7 výher a jedné remízy vyráželi mladší žáci útočit na zlatý hattrick na palubovku MVilu do Hrabové. Soupeři jim tentokráte byli domácí, ostravské FBC, "žlutá" Pema Opava a 1.FBC Karviná.

Plán třetího vítězného turnaje v řadě dostal vážnou trhlinu už před úvodním buly, kdy se z důvodu zdravotní indispozice omluvil klíčový hráč Tobi Prasek. Stabilní a základní kámen první obrany chyběl citelněji, než se nám zdálo - a projevilo se to hned v prvním utkání proti domácímu celku. Jestli jsme na předchozích turnajích úspěšně zaplašili černou můru mizerných vstupů do turnajů, tak tentokrát opětovně roztáhla svá křídla nad výkonem našich mladých nadějí. Ačkoliv soupeř neprodukoval nikterak oslnivou hru, naši borci odehráli úvodní utkání skutečně špatně - bez nasazení, důrazu, kombinace a s řadou hrubých individuálních chyb, díky kterým naskákalo na naše konto pět inkasovaných branek. Po individuální akci sice korigoval na konečných 1:5 Matěj Janeček, nicméně to byl pouze kosmetický tuning hořkého pocitu vyvolaném nepochopitelným výkonem našich nadějí. Trenéři z lavičky nevěřícně kroutili hlavami nad tím, co musely jejich oči shlížet - a kdyby se dalo hlavou kroutit kolem dokola, byl by počet otáček přímo úměrný počtu nově vypadnuvších vlasů už tak lysolebého trenéra Rosti Plačka.

Stalo se - zapomeňme. To bylo heslo, se kterým jsme šli do druhého utkání proti FBC Ostrava. Ovšem, navzdory upozornění na kritické okamžiky z prvního utkání, neslo se i druhé měření sil ve stejném duchu. Nekoncentrovaný výkon, ustrašená hra, hrubice v rozehrávce, nedostatečný pohyb, snaha o individuální hru na úkor kombinace. O shotout soupeřova gólmana na sklonku utkání okradl Tobi Plaček, ale výsledné skóre 1:8 a zejména předvedená hra přidala trenérům na vráskách a šedivých skráních.

Do třetího turnaji proti tradičnímu soupeři - totiž "žluté" PEMĚ - vstupovali hráči Letky se snahou rehabilitovat svůj dosavadní výkon. Tato utkání bývají obvykle vyrovnaná a nezřídka končí rozdílem o jedinou branku. Naši hráči se po dvou mizériích obdivuhodně zvedli a ač evidentně bojovali hlavně sami se sebou, dali do hry srdce. Hra se sice výrazně nezkvalitnila, ale nechybělo už nasazení a bojovnost a ve výsledku jsme inkasovali pouze jedinkrát. Jelikož jsme napříč turnaje trpěli zejména v produktivitě - a tento zápas nebyl výjimkou - nám se branku vsítit nepodařilo a soupeř bral výhru za hubeňoučké vítězství 1:0 navzdory tlaku při hře bez gólmana.

Poslední šance na reparát tak zůstala mlžům v utkání proti Karviné. Problémy s produktivitou přetrvávaly a navzdory snaze byla na hráčích patrná únava. Záhy prohrávali 0:1, pak se podařilo využít trvalejší tlak do brány a střelou z levého křídla se prosadil vyrovnávajícíc Tobi Plaček. Leč remízový stav netrval dlouho a nedůraz před vlastní brankou opět vyústil v jednobrankou ztrátu. Na soupeřích se rovněž projevily známky únavy a hra skýtala nepřesnosti z obou stran. Na palubovce byl k vidění spíše boj než pohledný florbal. Ke cti našich hráčů budiž fakt, že se jim podařilo vyrovnat i podruhé zásluhou individuální akce Matěje Kostřicy a zakončujícího Matěje Janečka. V závěru opět naši bušili na soupeřovu bránu, ale nevyužili ani trestný nájezd a ani z dalších situací to gólově nedopadlo a zápas tak skončil smírně 2:2.

Navzdory hubenému bodovému výsledku a ne vydařené hře prokázali mlži snahu a úsilí urvat to, ikdyž evidentně nebyl den. To je určitě pozitivní a věříme, že až zase bude lepší forma, projeví se to i v lepší hře i výsledcích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace