Na domácím turnaji mlži bronzoví

Poprázdninovou neděli přivítali letkařští mladší žáci na domácí palubovce v Bolaticích soupeře z Krnova, opavské PEMY, Škorpíky z Ostravy a rovněž ostravské FBC. S ohledem na jarní prázdniny nebyl tréninkový proces v minulém týdnu kompletní, navíc stejně jako na minulém turnaji postihla tým řada omluvenek. Ty nakonec premiérově do sestavy vynesly eléva Tobiho Halfara, takže před turnajem vyvstalo hned několik otazníků, na které přinesly rychlou odpověď zápasy našich borců se soupeři.

První měření sil bylo velkou neznámou, krnovskou Orcu jsme v sezóně potkali poprvé. Kritický první zápas ovšem zvládli Letkaři na výbornou a s celkovým skóre 5:1 brali všechny body. Nejvýrazněji se do osudu utkání zapsal dvougólový střelec, centr první lajny Matěj Kostřica, jinak spíše nosič vody a mistr černé práce.

V druhém utkání jsme už narazili na častého soupeře - opavsko-hradeckou "červenou" PEMU. Jsou to vždy vyrovnaná utkání, která obvykle končí remízou nebo maximálně jednobrankovým rozdílem. Domácí tentokráte tahali za kratší konec a po prohře 2:3 odešli ze zápasu bez bodového zisku, zato však se vztyčenou hlavou, protože výkonem si říkali o remízu. Ale ve sportu a leckdy i v životě to nedopadne podle snahy či předpokladů. Příště to bude obráceně.

Osudový soupeř sezóny jsou pro nás letos ostravští Škorpioni. Jednak se s nimi potkáváme pravidelně, druhak nám jejich styl hry zoufale nevyhovuje a proti jejich agresivnímu pojetí hry se obtížně prosazujeme. Proto jsme v posledních dvou kláních s tímto soupeřem nebodovali a počítali pouze zraněné hráče. Někteří z našich borců dokonce nechtějí proti ostře hrajícím škorpíkům nastupovat a zbytek týmu je v dost negativních emocích ještě před utkáním. Trenérský tým se snažil hráče uklidnit a zdůraznit nutnost zachovat klid a rozvahu i při hře. Snažit se hrát rychle balonek a kombinací a pohybem s míčkem i bez překonat obranu soupeře. A tentokrát to vyšlo, Matěj Kostřica zahrál čtyřbodový zápas (1+3). Na druhém turnaji za sebou se prosadil novic v týmu Franta Vyhnálek a týmové pojetí slavilo úspěch v podobě vítězství 5:2.

A tak v posledním utkání se hrálo při souhře dalších výsledků o první flek na celém turnaji. Avšak, plány před zápasem jsou věc jedna, realita na hřišti věc druhá. Tým postihl výpadek, jaký trenéři nepamatují. První lajna inkasovala za 40 vteřin dva góly, obrana jako by neexistovala a soupeř si z našich borců dělal trhací kalendář. Chudák chytající Domi Malohlava nedostal žádnou podporu od spoluhráčů a ačkoliv se v bráně mrskal jako Vánoční kapr ve vypuštěné vaně, nedokázal zastavit lavinovité akce soupeře, který po zdařilých kombinacích zakončoval v podstatě do prázdné brány. Nepomohl ani brzký time, ani střídání gólmanů v druhé půli, kdy už ani Dominik nemohl unést narůstající skóre a nechal "vychutnat" hru bez obrany i druhého gólmana Kikiho Křepela. Celkový kotel 2:14 bohužel plně odpovídal dění na hřišti a trenérský tým i domácí publikum muselo strpět nejhorší výkon sezóny. Nezbývá než hodit výsledek za hlavu a soustředit se na příště.

Zvláštní poznámku zaslouží centr druhé lajny Áďa Pavelková. Sveřepá bojovnice se gólově neprosazuje příliš často, ale když už, tak to stojí za to. V prvním utkání její projektil zastavil snižovač krnovské svatyně, od nějž se míček odrazil do zad plachtícího gólmana a pak putoval za brankovou čáru. Slušná haluz. A v posledním utkání nejdříve neproměnila trestný nájezd - a tak svlékla z dresu dřeváka (soutěž v nájezdech na tréninku) Pavla Jeziorského, aby pak druhým šťastným gólem, kdy nenápadná střela bůh ví jak proklouzla gólmanovi FBC do brány, uzavřela svůj dvougólový turnaj. Gratulujeme - nejen k dresu dřeváka, ale zejména k vítězství v anketě haluzák dne :-)

A jedno další pozitivum na závěr - ačkoliv hrál Tobi Halfar svůj první turnaj v "pětkovém" florbale na velkém hřišti, a ačkoliv nedostal prostor jako stabilní hráči soupisky, podal kvalitní výkon, několikrát chyběl pověstný vlásek k tomu, aby svoje představení zvýraznil vstřelenou brankou. Jeho nominace byla odůvodněna sběrem zkušeností s florbalem na jiné úrovni, ale Tobi se nabízené příležitosti chopil se ctí a v budoucnu bezpochyby bude jedním z leadrů týmu i v kategorii mladších žáků. Blahopřejeme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace