Nové venkovní tréninkové centrum FBC Letka

Dlouhodobá absence tréninku v důsledku vládních opatření se bezpochyby negativně podepsala na připravenosti a rozvoji schopností a dovedností naší florbalové mládeže napříč kategoriemi. Ve složitém období přerušovaného tréninkového procesu tým trenérů a funkcionářů klubu hledal východisko, které v rámci možností umožňoval co nejlepší restart našeho úspěšného mládežnického florbalu – a podařilo se!

Díky nemalým investicím a spoustě brigádnických hodin se podařilo v areálu LKZA (Letiště Zábřeh) vybudovat venkovní sportovní areál s umělým povrchem a osvětlením, který byl předán naší mládeži k užívání. Jakmile to uvolňování opatření umožnilo, zahájili jsme venkovní tréninky a snažíme se udržet děti u sportu, který mají rádi a který jim byl na tak dlouho odepřen.

Venkovní hřiště o rozměrech 20x10 m je vybaveno originální povrch Stillmat©, mantinely Tempish a certifikovanými florbalovými brankami. Za kratšími stranami hřiště jsou instalovány ochranné sítě, na rohových sloupcích pak umělé osvětlení pro možnost využití k tréninku/zápasům i ve večerních termínech. Okolí hřiště bylo doplněno novou zelení. V rámci areálu mají děti možnost využít travnatou plochu pro jiné pohybové aktivity, než je florbal a práce s holí.

Hřiště ještě čekají drobné úpravy v okolí hrací plochy, dobudování zázemí (okolní plocha, lavičky, prostor pro převlékání a uložení věcí). Celý projekt se podařilo zrealizovat díky trenérům a hráčům klubu, kteří ve svém volném čase věnovali nemalé úsilí a časovou investici k vybudování hřiště. Nezanedbatelnou podporu se podařilo získat mezi fanoušky klubu z řad podnikatelů, kteří podpořili výstavbu zejména finančně. Dovolte mi jmenovat a poděkovat zejména firmám Hyundai Motor Manufacturing Czech (dotace na pořízení mantinelů), S-Prasek, Toman Finance Group, Dakar Opava a hasičům ze Strahovic. Zároveň děkujeme všem členům klubu, kteří se na výstavbě podíleli osobně. Zvláštní poděkování pak patří Hance Babišové, která vyrobila časosběrné video z výstavby, které je dostupné ke shlédnutí na YouTube kanálu klubu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace