Open Air Florbal Karviná

Na konci prázdnin se naše týmy – přípravka, elévové, mladší a starší žáci - účastnily prvního ročníku mezinárodního mládežnického turnaje pod širým nebem v Karviné.

I pro nás se jednalo o historické poprvé - na turnaji jsme obsadili všechny věkové kategorie a zahráli si se soupeři ze Slovenska a Polska. Formát turnaje byl velice zajímavý – kromě zápasů v základních skupinách se hrálo i o konečná umístění a turnaj tak nabídl celou řadu zápasů. Pro děti se jednalo určitě o příjemné zpestření konce prázdnin a začátku nové sezony.

STARŠÍ ŽÁCI
Týmu bohužel turnaj nevyšel podle představ, kdy zejména doplácel na herní nezkušenost a nerozvážnost – tým přeci jen z velké části tvořily děti ročníku 2005, které byly doplněny mladšími žáky – ti se však na hřišti rozhodně neztratili. Určitě jsme ale nasbírali cenné zkušenosti, které využijeme v sezoně, během které se budeme prezentovat aktivním florbalem.

MLADŠÍ ŽÁCI
Mladší žáci odehráli svou základní skupinu na výbornou, když vybojovali druhé místo za dvě vítězství, jednu remízu a jednu prohru. Bohužel play-off se jim už, když do něj museli nastoupit v oslabené sestavě, nepovedlo podle představ a po prohře ve čtvrtfinále tak ztratili možnost dobrého umístění.

ELÉVOVÉ
Tým, který na turnaji doprovázela zřejmě největší smůla za všech účastníků turnaje. Elévci určitě patřili k týmům, kterých se každý soupeř bál, leč dvakrát jim zápas utekl v poslední minutě, což bylo pro nasazení do čtvrtfinále rozhodující. Zápas, který rozhodoval o medailových ambicích našich nadějí, byl navíc ovlivněn začínajícím deštěm, a tak ani v této kategorii jsme nemohli pomýšlet na umístění na stupních vítězů.

PŘÍPRAVKA
Čistou radost ze hry pak předváděla přípravka. Kluky a holky, kteří tvoří tento nový tým, byla radost sledovat, a to zejména, že zápas od zápasu předváděli stále lepší a lepší výkony a my tak můžeme říci, že nám roste další nadějná generace – však také část týmu bude nastupovat v sezoně i za starší kategorii.

Turnaj, ač by se pro nás mohl jevit výsledkově jako zklamání, nám ukázal, že máme na čem do nadcházející sezony stavět, ale také nám ukázal, kde máme rezervy, na kterých je potřeba zapracovat a co nejrychleji je odstranit. V sezoně budeme ještě silnější!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace