Píšeme náš příběh

Je to tady. V neděli v 16 hodin se na sportovní hale Sareza utkáme v historicky prvním domácím zápase Národní ligy - východ s regionálním rivalem S.K. P.E.M.A. Opava.

Tým Opavy, jehož největším úspěchem je působení v ročníku 2014/2015 v 1. lize a v minulých třech sezonách zapisoval výborné výsledky (2015-2016 finále NL, 2016-2017 a 2017-2018 semifinále NL), prošel před právě započatou sezónou generační výměnou a svou hru bude stavět zejména na nadějných mladých “puškách”. Ve svém středu má P.E.M.A. nicméně několik velmi zajímavých a již ostřílených hráčů. Jako nejdůležitější se jeví zejména udržení osy týmu Martínek, Gattnar, Sova, Kostolány, Boželník, Repček. Těsně před začátkem ligy přestoupil z Letky do Opavy náš dlouholetý hráč Martin Hybner. Na postu trenéra Opavy vystřídal zkušeného Roberta Segeťu Michal Trunkát, který v minulé sezóně vedl muže FBC Ostrava.

V 1. kole hrála Opava s celkem Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a zejména z důvodu absence výše zmíněných hráčů prohrála 3:6. V zápase s Letkou budou již tito hráči připraveni bojovat o první bodový zisk.

Pojďme si krátce představit domácí. V minulém roce proběhlo spojení dvou florbalových oddílů, FBC Štěpánkovice a FBK Letka Ostrava. Do soutěžního ročníku vstoupil zbrusu nový oddíl FBC Letka, jehož sídlem a mládežnickou základnou jsou Štěpánkovice a přilehlé obce. A-tým FBC Letka trénující a hrající své zápasy v Ostravě vyhrál základní část a v nervy drásajícím play-off postoupil do vytoužené Národní ligy.

Po pořádné oslavě jsme přistoupili ke změnám v kádru. Marek Nevřela se přesunul do B-týmu, jehož trenérem se stal Lukáš Obrusník, ze studijních důvodů již dále nepokračuje Martin Ritz, ze zdravotních důvodů zatím nepokračují Filip Hrabáček a Jaromír Veselý, tedy vše hráči, kteří se významnou měrou přičinili o postup. Z důvodu nedostačné vytíženosti přestoupili k přímým konkurentům do Horní Suché Jan Helsner a do Opavy Martin Hybner. Jako posilu jsme přivítali bývalého hráče Vikings Kopřivnice a Vítkovic Tadeáše Klemense. Na přestup jsme získali nejlepšího hráče Bílovce Ivo Dohnala. Třetí posilou je návrat odchovance klubu, který se v mezidobí stal hráčem Vítkovic a přichází k nám na střídavý start, a tím je Petr West. Na Národní ligu disponujeme velmi širokým a hlavně kvalitním kádrem. Většina kluků spolu hraje dlouho, noví hráči se výborně začlenili do kolektivu a naše očekávání jsou velká.

V 1. kole A-tým pod novým názvem FBC Letka Toman Finance Group zvítězil na palubovce FBK Horní Suché 8:3 a výborně tak vstoupil do premiérové sezóny v Národní lize. V tomto týdnu jsme kvalitně potrénovali, okusili jsme si, jaké je mít trénink nebo zápas ve 4 po sobě jdoucích dnech, a velmi se na náš úvodní domací zápas těšíme. V týdnu jsme také navštivili naši mládež na tréninku ve Štěpánkovicích, protože víme, že tvoříme jednu velkou rodinu.

Letka v srdci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace