Premiéra v 2. lize juniorů za 6 bodů

Vážení čtenáři, fanoušci dobrého florbalu a hlavně LETKY. Vítám vás u pravidelného ohlédnutí za uplynulými zápasy letkařské juniorky opět v podání kapitána Matěje Veverky.

V sobotu 18. 9. 2021 jsme vyjeli k našim prvním zápasům nejen sezóny, ale hlavně k prvním zápasům vyšší, tedy 2. ligy juniorů. Los nám nadělil soupeře z Horní Suché a nabídl nám také derby s ostravským MVILem. Do Krnova jsme vyjeli v počtu 16+2, tedy na 3 lajny s náhradníkem a dvěma gólmany.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit důrazně, hrát na míčku a samozřejmě dávat góly. Po dvou a půl minutách hry se nám to povedlo a mohli jsme se radovat z prvního gólu zápasu. Kdo jiný by měl otevřít skóre než náš fenomén s číslem 23 na zádech, MARTIN DÖHNER. Hráli jsme to, co jsme chtěli - hrát na míčku a všechny pokusy soupeře ubránit. Přesně o 66 sekund později jsme zvedli ruce nad hlavu znova, podruhé, když nás do vedení 2:0 poslal DAVID FOJTÍK. Do konce třetiny jsme hráli na míčku více než soupeř, avšak i ten se dostal do šancí, které hasila naše obrana. A když obrana neuspěla, byla tady naše jistota, náš kouzelník v bráně podpořený svou láskou z tribuny, PÉÉÉŤA POSPIECH, který čaroval a nepustil by do své brány ani komára, natož nějaký míček. I díky němu jsme šli do druhé třetiny za stavu 2:0.

Do druhé třetiny jsme se vydali s vizí nepovolit, nepustit soupeře ke hře a přidat další góly do brány hostů. Hned po 23 sekundách jsme se opět mohli radovat, a to když hráč se stejným číslem, tedy 23, MARTIN DÖHNER, opět rozvlnil síť za soupeřovým gólmanem. Tady se to ale z mého pohledu zlomilo, vedli jsme o 3 branky a v hlavách jsme měli zápas už vyhraný. Nechali jsme se vyloučit, když Tom Tilleczek poslal nedovoleným vražením soupeřova hráče za mantinel a nás čekalo dvouminutové oslabení. To jsme zvládli ubránit, avšak pouhé 3 sekundy po uplynutí trestu se současně nechali za potyčku, tedy hrubost, vyloučit hráč Horní Suché a náš Honza Moldřík. Ve hře 4 na 4 se dostal soupeř do úniku 2 na 1 a my jsme lovili míček z naší sítě. O pár chvil později jsme bohužel lovili míček i podruhé. Náš třígólový náskok se rozplynul a my už vyhrávali jen o gól, když jsme soupeře zbytečně pustili do hry a ten toho využil. K tomu se ještě zbytečně nechal podruhé v zápase vyloučit Honza Moldřík za opakované přestupky a my jsme museli znova do 4. I druhé oslabení v zápase se nám povedlo ubránit a 2 sekundy do konce druhé třetiny dokonce skórovat, když pavučinu v pravém horním rohu vymetl VOJTA KOŘÍNEK. Bylo to pro všechny překvapení, protože už si ani nepamatuju, kdy Vojta naposled trefil bránu a nestřílel 2 metry nad nebo 4 metry vedle. Díky jeho gólu jsme šli do třetí třetiny s vedením 4:2.

Úkol zněl jasně, začít znova hrát, vrátit se k povedené první třetině a dotáhnout zápas do vítězného konce. Jak už bylo v tomto zápase zvykem, uběhlo 50 sekund a my jsme opět vstřelili gól. Už mě nebaví psát kdo to byl, takže vás zkusím nechat hádat. … … ... Samozřejmě, třetím gólem v zápase se prosadil opět a zas MARTIN DÖHNER a zajistil nám tak vedení o 3 branky. Doufám, že si na něj náš pokladník Kjubi dohlédne a do kasy pěkně nasype za hattrick. Ve třetí třetině se nám opět podařilo získat hru na svou stranu a měli jsme více ze hry. Z toho vyplynul další gól, druhý v zápase v podání DAVIDA FOJTÍKA, který nás posunul do vedení již o 4 branky. O další střídání později byl rozdíl již o 5 branek, když svůj čtvrtý gól v zápase přidal opět a zas MARTIN DÖHNER (to bude drahé, Martínku). S vedením o 5 branek jsme stáhli z branky Peťana a poslali tam čerstvé síly, KIKIHO KŘEPELA, pro kterého to byl první start v juniorské soutěži. Ten si hned sáhl na míček, když výborným zákrokem maskou vychytal soupeřům střelecký pokus. Pak však nastal zmatek a následné vyloučení, kdy jsme hráli ve čtyřech, což samozřejmě není v rozporu s pravidly, ale následná hra v šesti už přestupkem je. Po špatném ubránění předbrankového prostoru jsme inkasovali třetí gól a hra se opět vrátila do plného počtu. Minutu a půl před koncem utkání se ještě jednou vylučovalo, když David Radošovský bránil rozehrávku soupeře v nedovolené vzdálenosti. Tuhle přesilovku jsme však ubránili a mohli jsme se radovat z prvních 3 bodů v nové sezóně.

Pauzy mezi zápasy jsme příliš neměli, asi půl hodinku, což není úplně ideální, tedy vůbec, ale museli jsme to nějak zvládnout, rychle občerstvit, doplnit síly a jít do druhého zápasu opět s jasnou taktikou. Čekal nás těžší soupeř, náš rival, MVIL Ostrava.

Chtěli jsme hrát zcela jasně, být na míčku a s klidnou rozehrávkou nepustit soupeře, jak k míčku, tak hlavně k šancím. Po čtyřech a půl minutách hry se nám náš plán vydařil, kdy Letku poslal do vedení DAVID RADOŠOVSKÝ, který gólem prolomil smůlu z prvního zápasu. První třetinu jsme byli na hřišti lepším týmem, podpořeným výborným Peťanem v bráně. V polovině první třetiny se nám ještě naskytla možnost hrát početní výhodu, když se soupeř provinil sekáním. Hru v početní výhodě jsme ale proměnit nedokázali, stav se v první třetině už nezměnil a my vedli 1:0.

V druhé třetině jsme nechtěli přestat hrát, chtěli jsme přidat jak ve hře, tak v gólech a dotáhnout zápas k vítězství. To se nám ovšem nepovedlo. Pustili jsme soupeře k míčku stále častěji a soupeř toho dokázal využít. Po úniku soupeře 1 na 1 jsem nedokázal ubránit jeho střelu, který dostal míček jak za mě, tak za našeho gólmana a stav byl tak vyrovnaný. O 3 minuty později bylo ještě hůř, když se v předbrankovém prostoru dokázal uvolnit a následně také skórovat hráč MVILu a my jsme poprvé prohrávali. Z tohohle jsme se museli vzpamatovat a začít opět hrát to, co jsme měli, a nepouštět do hry soupeře. O minutu později se to podařilo, když se za záda soupeřova výborně chytajícího gólmana dokázal prosadit TOMÁŠ PRASEK a stav utkání byl tak opět vyrovnán. Hrál se krásný zápas, kde nechyběla kreativita ani tvrdost. Tu okusil Vojta Kořínek, který navštívil zubaře v podání lokte jednoho ze soupeřů a tenhle souboj musel rozdýchávat na střídačce. On to však zvládnul a za pár střídání se vrátil do hry. K tomu se nám ještě znovu naskytla výhoda hráče v poli, když za podkopnutí (nedovolené vražení) šel soupeř sedět. Přesilovku jsme hráli na míčku, přihrávali si ze strany na stranu, zkoušeli soupeřova gólmana, gól se nám bohužel vstřelit nepovedlo. Co se ale nepovedlo v přesilovce, to se povedlo 10 sekund po ní, když se do sítě trefil MARTIN DÖHNER, který ani v tomto zápase nezaváhal, vstřelil další gól a tím nás znova posunul do vedení.

Čekala nás poslední, třetí třetina. Rozdíl byl pouhé jedné branky a my museli zabrat a udržet, nejlépe přidat góly a dotáhnout zápas. Přesně takhle to ale nebylo a po dvou minutách jsme inkasovali. Stav byl opět vyrovnán a my věděli, že musíme zabrat ještě více a koncentrovat se na svůj výkon. Naštěstí o pouhých 20 sekund později se nám povedlo skórovat. TOMÁŠ PRASEK vstřelil druhou branku v zápase a pro nás to tak znamenalo znova vedení. To už jsme chtěli udržet. K tomu se nám podařilo z obyčejné rozehrávky udělat rozehrávku s výhodou hráče v poli, když byl soupeř vyloučen za nedovolenou vzdálenost. Přesilovku už jsme chtěli a potřebovali využít. Ze skoro nulového úhlu našel místo u tyčky TOBIÁŠ PRASEK, pro něhož to byl premiérový gól za juniory a my poprvé v zápas vedli o 2 góly. O tvrdé zákroky a souboje nebyla nouze, po Kořenovi to ještě okusil Honza Moldřík, který dostal při souboji kolenem do stehna a musel to rozdýchávat v doprovodu zdravotnice. Nakonec se do hry už nevrátil. Soupeř se 4 minuty do konce rozhodl využít možnost hrát v šesti a my jsme museli bránit. Po půl minutě jsme opět z předbrankového prostoru inkasovali a soupeř se tři a půl minuty před koncem dotáhl na rozdíl jediného gólu. MVIL pokračoval ve hře v šesti. Minutu a půl před koncem jsem vyhodil míček na soupeřovu polovinu, ne však na soupeřovu bránu. I přesto ale ze střídačky vyběhl gólman, aby míček zneškodnil. Soupeřův gólman však zapomněl na to, že na střídačku mu nepřišel žádný hráč a bylo zde další vyloučení, tentokrát za špatné střídání. Minutu do konce jsme zahráli míček k naší brance a soupeři nezbylo nic víc než napadat. Pár sekund do konce se mu povedlo získat míček a ještě vystřelit, avšak mimo bránu a my tak po vítězství 5:4 brali další důležité body do tabulky. Z prvního výjezdu do Krnova tedy vezeme domů 6 bodů!