První liga s02e09 Budějovice vs Letka

V 9. díle 1. ligy se vypravíme do dalekých Českých Budějovic. Na souboj nás vyzvou domácí Štíři, kteří jsou v tabulce po 8 odehraných kolech na 10. místě s 9 body. Letka je s 13 body na 8. místě.

Budějovice jdou do zápasu se třemi výhrami a pěti porážkami. V posledních dvou zápasech Budějovice porazily Torpedo Havířov a Slovan Havířov, kdy na Slovanu otočili zápas v posledních 2 minutách. Na výhře 8:7 se podílelo zejména superligové duo Tomáš Hanák, Procházka. Hanák zaznamenal bilanci 4+3, Procházka 0+4. Tito dva odchovanci, přestože již brázdí superligové vody, nastupují za Štíry v rámci střídavých startů a výrazně zasahují do zápasů a ovlivňují sílu budějovického mužstva. Tomáš Hanák nedávno také výrazně přispěl k titulu juniorských mistrů světa.

My jsme minulou sobotu přerušili sérii tří proher a v prodloužení jsme udolali v nervy drásajícím zápase Gullivers Brno. Tento zápas mohl skončit úplně jakkoliv a jen potvrdil, že dělat body v 1. lize je velmi těžké a každý bod má hodnotu zlata. Byla to druhá výhra ze dvou zápasů proti silným týmům v Malých Hošticích. Ve středu nás čekal svátek v podobě zápasu se superligovými Vítkovicemi. Zápas s nejlepším týmem v ČR nám přinesl velkou školu a cenné informace. I přes velký gólový rozdíl v konečném výsledku jsme rádi, že jsme předvedli aktivní výkon a soupeře mnohokrát prověřili. Zápas bavil diváky i trenéry. Náš výkon i směr, kterým jdeme, ocenil také trenér Brus a to velmi potěší.

Zítra nás čeká opět těžký soupeř. Nově bude chybět Kahy, některého z našich univerzálů posuneme do útoku. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a vyhrát.

23. 10. 2021 18:30 SH České Budějovice