Puletkalitzerova cena díl 1. - Luky

Tak to konečně vypuklo!!! Po dvou nedohraných sezónách, po tvrdé letní přípravě, náročných trénincích a brutálním soustředění, kde jsme někteří z nás toho nechali více než bychom chtěli, jdeme konečně na to. Nejsme sice v papírově nejsilnější možné sestavě, ale máme neskutečně silný a kvalitní tým, takže i přes nepřítomnost nejlepšího hráče, řadu zraněných hráčů, si věříme a chceme tři body. Přijíždí však vždy výborně hrající soupeř Torpédo Havířov.

První třetinu jsme nezačali dobře, soupeř byl agresivnější, všude byl dříve a držel nás hlavně skvěle chytající Fuča a fantastičtí diváci, kteří nás hnali. Torpédo má šikovné střelce a ti svou pověst potvrdili dvěma zásahy. My však máme na střídačce florbalového mága Gajdiče, který upravil taktiku, způsob rozehry a najednou se vše začalo obracet a stav jsme srovnali.

V kabině jsme ještě doladili detaily, a druhá třetina byla už úplně jiné kafé. Důrazem a agresivitou jsme se soupeři vyrovnali a začali jej postupně přehrávat, což se projevilo i výsledkově a druhou třetinu jsme vyhráli 4:2 a to jsme ještě spoustu šancí neproměnili.

Třetí třetina už byla divočina. Soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu, naštěstí nám svou hrubostí nabídl hru v početní výhodě a tu jsme po fantastické souhře využili. Velmi důležitým momentem před koncem utkání, bylo také úspěšně chycené trestné střílení, kdy si na našem skvělém Fučovi zastřílel slepými náboji obávány snajpr Matěj Černý. Od tohoto momentu jsme věděli, že už zápas se skvělým publikem v zádech nepustíme. Soupeřův tlak ke konci utkání jsme se skvělými bloky zvládli. Menší komplikace nastala 9 sekund před koncem, kdy soupeř ještě snížil na rozdíl jednoho gólu, ale to už nás nechalo klidnými a výhra byla naše.

Víme, že máme na čem pracovat, že jsme se dopustili chyb, ale byl to první zápas sezóny, tým se sehrává, ale ukázali jsme velké letkařské srdce. Tento zápas jsme nehráli jen pro sebe, ale hlavně jsme ho hráli pro našeho kamaráda, předsedu, správného a férového chlapa Víťu Poskočila, který se nás ze shora díval a věřím, že jsme mu tím udělali radost. Děkujeme a nikdy nezapomeneme!