Puletkalitzerova cena díl 15. - Fuča

Po tomto víkendu mi strana dala důvěru, abych zhodnotil zápas. Většinou má být článek na druhý den, ale v sobotu po zápase jsem byl ještě stále tak plný emocí a dojmů, že jsem nenacházel ty správná slova, která by vystihla dění na hřišti. No a v neděli jsem doma dostal ultimátum, prý aby aspoň jeden den byl doma od florbalu klid. Proto tedy moje malé zpoždění. Měl jsem tedy dost času přemýšlet, v jakém duchu bych napsal tento článek…už jsme tady měly hodnocení zápasu, které psala snoubenka, veršovaný článek i když se to moc nerýmovalo:D a také hodně vtipné články :D.

Já jsem se rozhodl jít cestou „sportovního redaktora z pohledu gólmana, protože do smíchu mi ještě pořád není, článek jsem šel psát do kanceláře, kde mi snoubenka do toho nebude kecat a Saifert ze mě taky asi nebude:D. Zápas s Petrovicemi byl „za 6 bodů“. Cíl pro tuto sezónu je jasný…udělat play off a tam se už může stát cokoliv:D.

Prví třetina

Utkání začalo skvěle, první střídání, první střela na bránu míček na Vojnu a GÓÓÓL. V té chvíli jsem věděl, že jsou možné jen dva scénáře. 1. scénář - nabudí nás to a my je úplně rozbijeme už v první třetině anebo 2. scénář - budeme mít falešný pocit vítězství a Petrovice toho využijí. V případě druhého scénáře je vždy těžké se vrátit do zápasu a málokdy se ho podaří vyhrát, protože soupeř už potom většinou spoléhá na brejky a chyby.

Bohužel se vyplnila ta druhá možnost: Letka se přizpůsobila hře Petrovic, které v první třetině byly lepším týmem, hrozily z brejků a využívali našich chyb. První dva góly, které Petrovice dali, byly bez asistence, to znamená, že na dva góly jsme jim nahráli. To je v této sezóně velmi častý jev a to těch nahrávek tam bylo mnohem více, ale buď Petrovice trefili vedle, nebo jsem měl štěstí a někde mě to trefilo. Už po druhém gólu to v mé hlavě vřelo jako v papiňáku, ale říkám si to bude dobré, to se zlepší, přece ti kluci ví, že hrají o Play off. No a když bylo 30 vteřin do konce, a my rozehrávali u nich tak křičím na kluky „dohrajeme to u nich 30 vteřin do konce“ protože stav 2:2 do šatny potom co jsme předvedli by pro nás byla malá výhra. No byl jsem hodně naivní:D rozehrávka jak v přípravce Firďa posílá do předu a 24 sekund před koncem se na mě opět řítí sám jeden z Petrovických s číslem 7 – tuto třetinu už asi po páté a tentokrát mu to vyšlo. Do šatny jdeme za stavu 3:2 pro domácí.

1. přestávka

V šatně jsem musel dát průchod svým emocím a hlavně zklamání, protože gólman je tak trošku individuální sportovec v kolektivním sportu a za první třetinu jsem měl pocit, že na hřišti běhá 5 individualistů, kteří zapomněli, že hrají týmový sport. Po takové třetině, kdy jsme dvakrát nahráli soupeři na gól a u třetího gólu máme druhou asistenci a vyslali jsme soupeře do bejku… tak věřte mi, že do té branky se vám už nechce…víte, že jste v tom sami a „tým“ si hraje něco, co z daleka nepřipomíná taktiku trenéra ani to co trénujeme na tréninku. Zbytek přestávky jsem musel rozdýchat na střídačce, kde jsem se musel odprostit od naši hry a soustředit se jen na svůj výkon a věřit, že už nastoupí LETKA, kterou znám a hlavně všechno chytnout, pokud chceme vyhrát, přece jen to je můj úkol chytnout VŠECHNO:D někdy mám pocit, že se chtějí v Letce po gólmanech i zázraky:D.

Druhá třetina

Do druhé třetiny se zlepšil týmový výkon a na hřišti bylo opět 5 kluků, kteří hrají spolu a né jen sami za sebe. Bohužel ruce našich útočníků byly svázané a netrefovali jsme bránu. Hráči Petrovic byli převážně na své půlce a nikam nespěchali. Vedli do poloviny utkání 3:2 a bylo vidět, že čekají jen na brejky. V 32 minutě jsme konečně dali gól a vyrovnali tak hru na 3:3. V té chvíli jsem si říkal, že kdybychom do konce třetiny přidali další gól a hráli stále, tak jak hrajeme, že bychom mohli tento zápas dotáhnout do vítězného konce. To jsem byl ale zase jednou naivní:D. V 17 minutě Petrovice brejk 2 na jednoho a pohotová střela po zemi a naštěstí mi míček zůstal pod rukou. V té chvíli si říkám to se mi povedlo asi zlomový zákrok před koncem druhé třetiny to už vydržíme. Netušil jsem, že za minutu jim zase nahrajeme do brejku a hráč č. 7 se na mě opět řítí sám. Tentokrát jsem už předvídal, co by mohl udělat tak jsem si povyjel a vytlačil ho tím do strany, a jeho tutovku likviduju skokem. Třetina končí 3:3.

2. přestávka

O druhé přestávce jsem klidnější a raději nic nemluvím. Trenér přichází s matematickým model, proč to stahujeme na dvě lajny. Matematicky to moc nevychází, ale všichni chápeme, že tam chce dát hráče, kteří dokáži vstřelit gól, což ve třetí třetině určitě potřebujeme.

Třetí třetina

Už od začátku jde vidět, že chceme vyhrát. Jsme všude dříve, bojovnější a dravější. Ve čtvrté minutě se opět ujímáme vedení 4:3 a na nás jde vidět, jak opět máme takový ten falešný pocit vítězství, že to už půjde samo. Prodlužujeme si střídání, bojovnost a důslednost se vytrácí. Jasně ztrácíme náš míček a soupeř rozehrává z rohu. Jsou 3 minuty, kdy jsme se dostali do vedení a opět je srovnáno na 4:4 pěknou parádičkou z poza branky. Naštěstí za 2 minuty nám Petrovice „darovaly“ gól a my se dostáváme do vedení 5:4. V té chvíli se Petrovice mění svůj styl hry a ze své poloviny začínají i útočit. My začínáme využívat okének v jejich obraně a zápas končí vítězství Letky 9:4.

Zhodnocení

Když zazněla poslední siréna, tak jsem si oddychl, protože mým vnitřním cílem je dostat Letku do play off a dnes se ten zápas mohl naši lehkomyslností klidně přehoupnout ve vítězství soupeře. Hranice kdy v této soutěži můžete získat tři body je někdy tak tenká, že rozhoduje každý okamžik, každý zákrok a každá střela. Pokud mám použít evaluaci školního prostředí tak první třetina jasná 5- a kdyby byla šestka a sedmička tak dám i sedmičku. Druhá třetina bylo zlepšení, takže 3-. Třetí třetina nebyla dokonalá, ale myslím, že si 1- zasloužíme. Mrzí mě naše nevyrovnané výkony, ale věřím, že je to jen seznamováním s novou ligou, s novými hráči a novými týmy. V Play off budeme tým, který přesně ví co chce, bude nebezpečný pro všechny soupeře, bojovný a poučený ze všech chyb, které cestou do play off udělal, protože jen chyby nám umožnují na sobě pracovat a být lepší.

Letka v srdci, a jestli někdo dočetl až do konce tak hezký týden zbytek:D.