Puletkalitzerova cena díl 16. - Šráma

Zdravím všechny fanoušky i nefanoušky Letky. Dneska Vás budu provázet zápasem proti Znojmu (Šráma vs Šráma). Zápas se odehrával druhou adventní neděli 5.12. 2021 v 15:00 hod. v Ostravě na hale Sareza.

Úvod

Byl to pro nás těžký zápas, protože Znojmo bylo silným soupeřem. Bohužel nás postihl covid (v dnešní době populární slovo) a většina hráčů musela do karantény, což bylo pro nás velké mínus. Ale i přesto nálada v šatně byla výborná, konečně hrála hudba a vynikl i skvělý hlas pana Šinyho. Máme prostě dobré hudebníky, kteří se starají o muziku v týmu.

1. Třetina

Protože Znojmo přijelo pouze ve 2 lajnách, bylo naší strategií na ně ihned vlítnout. Vytvářeli jsme si šance, ale pořád to tam nespadlo. Kdybychom proměňovali naše šance, mohl být výsledek úplně jiný. Nastalo první vyloučení Znojma, na palubovku nastoupila naše přesilovková lajna, která byla v téměř novém složení, kvůli karanténě některých hráčů. V první přesilovce, především na jejím konci, se podařilo zakončit, ale míček v brance neskončil! Nechápu, že tato akce neskončila gólem. Do velkých šancí se dostávala i naše 3. lajna, bohužel neúspěšně. A jak víme, ,,nedáš-dostaneš" a Znojmo vedlo 0:1. Neuplynula ani minuta a náš nedůraz na hráče se stal osudovým a skóre se změnilo na 0:2. 4 min. do konce první třetiny se nám podařilo vstřelit náš první gól, který vznikl z odražené střely Šinyho následovaný mou střelou, která se odrazila k Hanzlošovi a ten skóroval na 1:2 . Ještě v závěru zkoušel Hanzloš dát gól z otočky, který byl ale zablokován. A to je všechno z první třetiny.

2. Třetina

V této třetině jsme chtěli vyrovnat skóre. Nicméně zranění Venci bylo pro nás velkou ztrátou. (Asi ho to kouslo.) Znojmo bylo hratelným soupeřem, to jsme poznali v první třetině, jejíž výsledek měl být v náš prospěch. Zdálo se mi, že Znojmo do nás vletělo. Bylo aktivnější a nám to trochu dělalo problém. A byl tady třetí gól Znojma, značně náhodný. Míček jsem totiž chtěl odpálit do bezpečí a trochu mi to nevyšlo. Odrazil se od hokejky soupeře a stav se změnil na 1:3. Nervozita v týmu rostla. Nešlo nám rozehrát. Kvůli větší aktivitě Znojma jsme přešli na hru na 60% (hráči vědí co to znamená), vysvětlení pro čtenáře: stáhnout se a nenapadat soupeře. Opět došlo k chybě v naší obraně a stav se změnil na 1:4. Taktika na 60% prostě nevyšla.

3. Třetina

V poslední třetině už nám nic nezbývalo. Museli jsme dát do toho úplně všechno a udělat konečně něco s výsledkem. Třetina začala krásnou Dominikovou střelou směřovanou do horního růžku brány Znojma, všichni ji už viděli v bráně, ale brankář Znojma ji zkušeně vyrazil. A následovalo další vyloučení Znojma. V posledních vteřinách přesilovky se prosadil Danek svou skrytou střelou k tyči a skóre se změnilo na 2:4. To nás nakoplo a naše hra byla opět aktivní, mačkali jsme je jako citron. Věřili jsme, že góly přijdou a stalo se. Skvělá přihrávka od Danka a já jsem skóroval na 3:4. Ani jsem si nestihl sednout a bylo vyrovnáno 4:4. Na lavičce velká radost. Naši další přesilovku nám zhatily naše nepřesné střely a výborné bloky Znojma. Konec třetiny se blížil, chtěli jsme to dohrát v klidu. Neumíme se poučit z vlastních chyb a uklidnit hru a to nás stálo body. Pár minut do konce utkání jsme dostali gól na 4:5. Ještě byla šance vyrovnat, za 2 minuty se může stát všechno. Šli jsme do šesti a doufali v gól. Bohužel naše akce v útoku se nevydařila a Znojmo ukončilo utkání gólem do naší prázdné branky, konečné skóre 4:6.

Závěr

I když Znojmo bylo jasným favoritem dnešního zápasu, od první třetiny bylo hratelné. My jsme si však vlastní velkou chybou v závěru nedokázali pohlídat výsledek.

Rád bych poděkoval našemu golmanovi za super výkon. Díky němu to neskončilo debaklem, zasloužený hráč utkání.

Doufám, že se Vám můj článek líbil a věřím, že nás podpoříte v dalších domácích zápasech. S plnou halou fandících fanoušků se hraje jedna radost. Ještě chci poděkovat své manželce, že to se mnou vydrží, protože nerad prohrávám.

Autor článku : Jiří Šrámek (Šráma) ne ten Šrámek ze Znojma