Puletkalitzerova cena díl 17. - Pája

Ahoj, Letkaři, fanoušci a všichni co čtou tento článek o 18. kole 1. Ligy mužů. Jmenuji se Pavel Holuscha #66 a oblékám dres Letky již šestou sezonu.

Hned na začátku bych chtěl poděkovat a především vyzdvihnout všechny hráče, kteří chodí pravidelně na tréningy a i v této nelehké kovidové době si namažou bolístka a snaží se posunout náš tým kupředu. Zastávám názor, že mnohdy tvrdá dřina převýší talent, nejspíš i já jsem toho důkazem. A teď k zápasu.

1. Třetina:

Cesta byla dlouhá a byli jsme lehce unavení, ale absolutně to není nic na co se prvoligový tým může vymlouvat. Po úvodním hvizdu byly týmy vyrovnané a měli jsme velké šance otevřít skoré, ale to se povedlo soupeři rozebráním naší obrany. Od prvního gólu se zvýrazňovaly naše chyby a to byla rychlost, důraz a neproměňování šancí. Neproměnné šance a problémy v rozehrávce nás dostaly na konec třetiny se skorém 0:4.

Šatna:

V šatně jsme probrali problémy a náš kapitán Honza Hranický nás namotivoval do další třetiny. Úkol zněl jasně => ubránit a proměnit

2. Třetina:

Do druhé třetiny týmy vletěli velkou aktivitou. Každý souboj bolel a mnoho střel bylo nebezpečných, ale jakoby se zavřely brány na obou stranách. Dobrý výkon obou týmu trošku narušili rozhodčí, když ve 35.min vyloučili našeho trenéra za nesportovní chování. Pro nás hráče byl trenér ještě úplně klidný, oproti jiným momentům. Trenér byl vykázán do hlediště, na kterém se v podstatě nacházela i naše střídačka. Pro nás hráče nenastala žádná změna. Oslabení jsme ubránili a vzápětí se pískal faul, který způsobil svým sekáním hráč Chomutova. Třetina skončila a průběžný výsledek stále stejný 0:4.

Šatna:

Výrazné zlepšení oproti 1. třetině, ale bez gólů nemáme šanci vyhrát. Zkusíme je potrápit presováním, navzdory otevřenější obraně. 3. Třetina:

Začala naší přesilovkou. Hráli jsme hodně kolem obrany, ale bez střel. Soupeř nezůstal na místě a při oslabení si vytvořil hned dvě šance. Druhá skončila bohužel v naší brance.(0:5) Timeout a uklidnění našich hlav. Pokračoval zápas nahoru a dolu až v 49. min jsme to prolomili prvním golem ,, Smrča a Vojas“.(1:5) Později následoval náš faul a tím naše chyba dát šanci soupeři na gól, který přišel hned při výhodě 6 vs 5. (1:6) Chomutov vstřelil branku ještě necelou minutu do konce na skoré 1:7. Konec zápasu.

Kolečko:

Ano, necelých 50 minut nám trvalo dát gól. Ano, celých 20 min jsme byli pomalejší a nedůraznější. Ale ve 12+2 jsme to do konce zápasu nevzdali a bojovali až do konce. A navzdory výsledku a dlouhé cestě jsme dokázali ukázat týmové myšlení a srdce Letky.

Na konec bych rád poděkoval svým spoluhráčům za zápas a skvělou atmosféru po cestě. Budu se těšit na vás všechny fanoušky, rodinu a hráče na domácím utkaní v 17:00 18.12.2021 doma na SAREZE.