Puletkalitzerova cena díl 18. - David

Zdravím celou letkařskou rodinu, fanoušky a kamarády. Moje jméno je David Radošovský a budu vás provázet posledním zápasem v kalendářním roce 2021. Do zápasu v 1. Lize proti Jaroměři jsme nastoupili 18.12. 2021 v 17:00 hod. v Ostravě na domácí hale Sareza.

Úvod:

Zápas s Jaroměří byl pro nás velmi důležitý, abychom získali body do boje o play-off. Bohužel nás postihly zranění nebo i špatná autobusová doprava. I přesto jsme na zápas nastoupili ve 14 lidech + 2 golmani. Tím, že našeho kapitána to na tréninku kouslo, tak nás do boje vedl mladičký talent a dříč Jan Hranický (Hrany). Atmosféra před zápasem v šatně byla skvělá doprovázená vánočními koledami. A teďka už na zápas !!!

1. Třetina

Do první třetiny jsme vlítli ve stylu a už po 3 minutách jsme vedli 1:0. Byli jsme v takovém laufu, že než se hráči venkovního týmu uvědomili, že už jsou na zápase bylo to 3:0 pro Letku. Ke konci první třetiny jsme se trefili ještě 2x a do šaten jsme odcházeli s náskokem 5:0.

2. Třetina

Vstup do 2. třetiny nám vyšel a po 5 minutách jsme vedli už nad Jaroměři 6:0. Samozřejmě bychom to nebyli my, abychom si ten zapas ještě nezkomplikovali. V 7. minutě druhé třetiny začali točky od hostujícího týmu. Během 10 minut Jaroměř snížila svou ztrátu ze šesti na tři góly. A my byli zase pod tlakem.

V šatně:

Řekli jsme si, že musíme znovu začít hrát a nedělat fatální chyby, být klidní na hokejce a hlavně, že chceme vyhrát.

3. Třetina

Opak však byl pravdou to co jsme si řekli v šatně a po 2 minutách na hřišti jsme hráli oslabení 3 na 5. Naštěstí jsme oslabení přežili bez jakéhokoliv obdrženého gólů. V 10 minutě třetí třetiny přišel pro mě velmi důležitý moment, kdy jsem dal svůj první gól v 1. Lize.

Zapas byl najednou pro nás 7:3 a chybělo do konce utkání necelých 10 min. Soupeř, ale nezaváhal a o několik minut později snížil na 7:4. Soupeř vycítil ještě možnost udělat něco s výsledkem, tak si vzal time out. Po time outu do nás vlítli v 6 lidech, bylo to pro nás velice fyzicky těžké, ale odolali jsme soupeřově ofenzívě a bereme z utkání s Jaroměří 3 potřebné body.

Závěr

Chci poděkovat všem našim fanouškům jak u onlinu, tak co byli s námi na hale, také chci poděkovat trenérům za možnost nastoupit proti Jaroměři a hlavně také týmu, kteří mě stále hecuji a povzbuzují.

Také chci pozvednout zákroky našeho mladého gólmana, je mu teprve 23 let,ale chytá jak by měl odchytáno 10 let v nejvyšší lize a v hodně chvilkách nás podržel.

Děkuji všem, co si článek přečetli, MÁM VÁS VŠECHNY RÁD a přeji vám všem krásné Vánoce a šťastný nový rok #letkavsrdci#77 David Radošovský