Puletkalitzerova cena díl 2. - Vojta

Zdravím florbalové příznivce a příznivkyně, mám tu možnost podělit se s vámi o uplynulém zápasu, který jsme odehráli 19. 9. v dalekých Karlových Varech. Soupeř loni skončil na prvním místě po základní části, takže už předem víme, že to bude těžký boj, ale strach nemáme.

Sraz jsme měli v brzkých hodinách a až na pár problému jsme se všichni sešli a 5:30 vyjíždíme směr Kalamáry Vary… Cesta dlouhá, ale bez problému, jsme tu. Už při průjezdu kolem haly je vidět, že zde sport žije (obrovský sportovní komplex). Před zápasem pár posledních pokynů ke hře, kterou od nás trenér žádá a jdeme na to. Úvodní hvizd a my vyhráváme buly. Už od začátku je vidět opatrná hra z obou stran, kdy po pár nenápadných akcích je stav po 15 minutách 1:1. Hra vyrovnaná. Držíme se soupeřem krok, jsme na balonu, lepší začátek jsme si nemohli přát. Pak ale z ničeho nic vypínáme a po dvou hrubých školáckých nešťastných chybách soupeř obě trestá a za 22 sekund bere utkání do svých rukou a vede 1:3. Dokonce ještě šest sekund před koncem třetiny dostávají Karlovarští míček se štěstím za Fuču. A jdeme do šatny za stavu 1:4. V šatně má jeden z nás emoční výlev, dostáváme kartáč, pár informací a jdeme do druhé třetiny, nic nevzdáváme.

Začátek třetiny byl zase vyrovnaný, dokonce po 5 minutách dáváme gól a už je to jen o dva. Soupeř ale hned odpovídá a ve zbytku třetiny se hledáme, opět přichází řada chyb, propadnutí, ztrát, a nakonec po druhé třetině na tabuli svítí stav 3:9. Všichni víme, že se s tímto zápasem už těžko něco udělá, ale řekneme si, že aspoň třetinu tady vyhrajeme.

Vstupujeme do třetí třetiny aktivně, presujeme a soupeři se to očividně nelíbí. Neví, co dělat, jsme všude. Dostáváme se z toho dost do šancí a během třetiny tři z nich využíváme. Soupeř bohužel vždy bleskově odpovídá a nakonec se stav ve třetí třetině zastaví na skóre 3:3, tedy celkově na tabuli svítí 6:12. Pro nás první porážka v 1. lize, ale dnes jsme si vyhrát nezasloužili. Svými chybami jsme dali soupeři šanci, ten ji využil a bere z utkání všechny tři body. Nám nezbývá nic jiného než se poučit, pobrat zkušenosti, které se nám budou hodit v dalších zápasech.

My se s Vary loučíme, bohužel jsme prohráli, ale i prohry jsou občas potřeba, abychom věděli, kde jsou mouchy. MY SE POUČÍME!!! BUDEME LEPŠí!!! Zamakáme na tréninku a doufám, že se s vámi uvidíme v sobotu ve 14:00 na SAREZE, kde nás poženete k vítězství. BO LETKA!!!!