Puletkalitzerova cena díl 20. - Děča

Hned z počátku chci za celý tým poděkovat všem, kteří se přišli podívat a fandit na halu v Malých Hošticích. Byli jste naší motivací a 6. hráčem!

Na duel se Štíry z Budějovic jsme se přes týden pilně připravovali. Po výprasku v Brně proběhlo v týmu trochu zemětřesení, chtěli jsme napravit ostudný výsledek z předchozí neděle a pojistit si místo v předkole play-off.

Do zápasu jsme vlítli chvalitebným tempem a nedávali jsme soupeři příliš prostoru. Výborná obrana, spolehlivá rozehrávka a tlačení do branky nám přineslo první šanci, a to nájezd. Bohužel chlupatému muži městečka palerma Krupíkovi to sjelo a první třetina pokračovala za stavu 0:0. Pak ale začal úřadovat náš dříč, pohledný mladík a zástupce kapitána Hrany! Během necelých 3 minut 2x skóroval a po první třetině jsme šli do šaten za stavu 2:0.

Druhá třetina byla nesena v podobném duchu jako ta první. Avšak už s menším chtíčem a tahem na branku. Gól jsme za tuto třetinu nevstřelili. Alespoň jsme zamezili více střelám ze strany soupeře. V závěru třetiny jsme si nechali dát zbytečný gól do šatny pár desítek sekund před koncem – 2:1 snižuje soupeř.

Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním nepustit soupeře k balónku tím pádem zamezit vyrovnání samotného zápasu. Hra v útoku se nám v podstatě vytratila a nedařilo se nám být pro soupeře nebezpeční. To se nedalo říct o protihráčích, kteří trpělivě využili své šance a v polovině třetiny vyrovnali zápas na 2:2. O dalších necelých 6 minut později jsme Budějovicím nabídli další šanci na skórování, kterou sklepnutím ze vzduchu proměnil hostující Sirotek. Avšak nepropadali jsme panice a soustředěně jsme si šli za vyrovnáním ve zbývajících minutách. To se podařilo při hře 6 proti 5 a nabití od Jurdzina na Vojáčka, který od mantinelu prostřelil gólmana hostí! 3:3 a jde se na prodloužení.

Prodloužení nepřineslo mnoho gólových šancí i když se hrálo 3 na 3. Do prázdné brány nedotlačil balónek dlouhán a krasavec Kahy, pěknými zákroky nás držel mlaďoch a motivátor Fuča. V závěru se sám před gólmana hostí dostal mladičký a ženatý štírek Děča, který si ale nestihl zpracovat míček k preciznímu zakončení. Po zběsilých protiútocích od zmínění šance se po vysoké hokejce dostáváme k nájezdu pár sekund před koncem. Nájezd ovšem neproměnil bouřlivý hřebec Šiny a velmi se za to proklínal, prý tam bylo hodně místa.

Nájezdy už byly loterie, kterou po mnoha sériích na svou stranu překlopili hosté a berou 2 body. Za zmínku určitě stojí krásné nájezdy nováčka a juniora Šimona Tošky nebo zákroky MVP Romana Fučíka.

Rádi také sledujeme navrátilce do sestavy playboye Václava Jurdzina a Big Maca Vojtěcha Blánu. V týmu jsme přivítali estonce Simona a do kabiny to vlilo další energii v podobě angličtiny.