Puletkalitzerova cena díl 22. - Krupik

Letka na víkendovém tripu Praha-Brno

Poslední lednový víkend mela FBC Letka na programu dva zápasy. V sobotu 29.1. - 24. kolo 1. Ligy mužů na půdě pražského týmu Start98 a následně v neděli 30.1. dohrávku 22. kola na hřišti Bulldogs Brno.

Víkend to měl být zajímavý, jelikož se mělo hrát o důležité body zajišťující týmu Letky jistý postup do předkola play-off. To samozřejmě neuteklo ani věrným letkařským fanouškům, kteří si udělali celodenní výlet a vyrazili fandit svému oblíbenému klubu.

V tomto duchu se nesl i první zapas proti Start98. Letka přijela oslabena o některé hráče, ale zároveň měla na pomoc juniory z Vítkovic, kteří si odskočili po vlastním zápase ještě pinknout 1. mužskou ligu. Domácí se ze začátku zápasu ujali iniciativy a i když hráli pouze v 11 lidech, tak hýřili aktivitou, která naštěstí neskončila vstřelenou brankou. A naopak to byli hoste, kteří se ujali důležitého vedeni, jmenovitě Honza Slaběňák propálil brankáře po přihrávce Simona Mahly. Pote byla hra víceméně vyrovnaná, šance a náznaky šancí byly na obou stranách, ale vynikající brankáři a obranné zákroky hráčů držely skoré zápasu stále na jednobrankovém vedení hostu ze Štěpánkovic. V druhé třetině se podařilo domácím vyrovnat, ale za necelých 5 minut se hoste dostali znova do vedeni díky střele Honzy Hranického, kterou mu nezištnou přihrávkou připravil letkařský “enfant terrible” Dominik Hubl. Ke konci zápasu začalo přibývat nervozity a domácím se podařilo srovnat na 2:2. Pote následovalo prodloužení a konečné samostatné nájezdy, které rozhodl jediným gólem rozstřelu vítkovický Jáchym Kuběna a společné s Romanem Fučíkem, který kryl všechny 3 nájezdy zajistili pro Letku 2 důležité body do tabulky. Teď už můžu říct, že to byly ony 2 body, které Letce zajistili postup do předkola play-off, protože v souběžné hraném utkaní mezi Torpédem Havířov a Petrovicemi zvítězily Petrovice a sebrali šanci jedenáctému Havířovu dostihnout desátou Letku.

Druhý zápas víkendu na půdě Bulldogs Brno se díky den staré výhře v prodloužení odehrával v docela poklidné atmosféře. Hráči Letky nastoupili bez zraněného Vojty Blany, a také bez kluku z Vítkovic. Favoritem byl tedy papírově druhý celek soutěže Brno. Nicméně Letka nepřijela odehrát pouze přátelské utkaní, jak situace napovídala, ale chtěli jsme se poprat o všechny body. “Během zápasu jsme si dokázali, že se dá hrát i s tak kvalitním soupeřem jako je Brno. Bohužel nás zradila lepší koncovka”, bylo slyšet v dodávce po cestě domů. A je to tak, v počtu střel sice Letka přestřílela domácí, ale podařilo se nám vsítit pouze jednu branku. Na další trefy do černého jsme se už bohužel nezmohli. Konečný výsledek zápasu Bulldogs : Letka 5:1 po třetinách (1:0, 1:0, 3:1).

PS: Děkujeme, že nám fandíte a těšíme se na příští domácí zápas proti Ústí již tuto sobotu od 17:00.