Puletkalitzerova cena díl 3. - Smrča

Zdravím naše fanoušky, dneska mám tu možnost se s Vámi podělit o krátký souhrn ze sobotního zápasu proti Znojmu.

Jednalo se o naše druhé domácí utkání v 1. lize a chtěli jsme odčinit debakl ze zápasu proti Karlovým Varům. Jako většina našich domácích zápasů, i tento začínal ve 14:00, sraz jsme měli už v poledne a oběd nás tedy minul. Začali jsme poradou, v níž nám trenér ukázal vybrané situace, na které si máme dávat bacha. Samozřejmě v průběhu celé porady jsme měli nasazené roušky kvůli prevenci:o)

Po poradě jsme každý věděli, co máme dělat, co nás čeká v zápase a už nezbývalo nic jiného, než se jít převléct a rozcvičit před prvním buly. Odbyla 14. hodina a rozhodčí odpískal zahajovací buly. Do utkání oba týmy vstoupily opatrně a do ničeho se nehnaly. Ale potom přichází čas 3:46 a naše akce, kterou krásně zakončuje z pravého mantinelu Jan Hranický. A jak by řekl sám Hrany: "Klasický věšák", což znamená dvacet nad led. Po zbytek třetiny už žádná další branka nepadla, ale Znojmo začínalo být lepší a hlavně důraznější. První třetina končí a jdeme do šaten za stavu 1:0.

Před druhou třetinou jsme si řekli, že je potřeba přidat v nasazení. Až na pár hráčů jsme bohužel pořád byli hlavami mimo zápas a v čase 27:15 už jsme prohrávali 3:1. Ale ani ne minutu na to náš kapitán Lukáš Toman snižuje na 3:2. Na střídačce velké nadšení. Jsme zpátky v zápase! O 17s později však přišla další rána, a to z hokejky hráče Znojma, a je to zase o 2. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla a nakonec jdeme do šatny za stavu 2:5. Všichni víme, že nás čeká kartáč o přestávce.

Před třetí třetinou jsme si řekli, že budeme hrát aktivněji a hlavně se podporovat na střídačce a bavit se florbalem! Dvě ze tří pětek začaly hrát celoplošnou osobku, a tak jako ve Varech nám tohle fungovalo. Během necelých 12 minut snižujeme na 5:4. Jsme v dosahu! Poslední 3 minuty do konce zápasu a Znojmo zase odskakuje na rozdíl dvou branek. Bereme si timeout, už nám nic nezbývalo a šli jsme do šesti a během necelé minuty se nám daří snížit. No nic, jedeme dál, máme ještě minutu, času je pořád dost, ale bohužel se nám nedaří zakončit. Poslední 2 vteřiny utkání máme rozehrávku na útočné půlce v rohu. Dominik Hubl si nabíhá na mantinel, hned dostává a střílí. Bohužel těsně mimo a zazněla siréna. Prohráváme 5:6.

Z dnešního utkání jsme si mohli vzít to, že už hrajeme vyšší soutěž a je potřeba být v zápase po celou dobu a nezačít až v posledních 20 minutách. V pondělním utkání se střetneme s Torpédem Havířov a jdeme si pro 3 body!!!