Puletkalitzerova cena díl 4. - Tom

Zdravím všechny fanynky a fanoušky florbalu:o). Přišla na mne řada a mi nezbývá nic jiného, než se s vámi podělit o mé pocity a dojmy z posledního zápasu, který jsme odehráli 28. 9. 2020 na půdě nedaleko vzdáleného soupeře, Torpéda Havířov.

Již před začátkem zápasu v šatně panovala dobrá nálada a všichni byli přesvědčení o tom, že dnes soupeři, který se dá považovat za zkušený prvoligový tým, nedáme na hřišti nic zadarmo. Jinak řečeno, přijeli jsme si pro tři body.

Zazněl hvizd píšťaly. Nahecovaný tým před plnou halou fanoušků je připraven na hřišti nechat vše. Avšak netrvá to příliš dlouho a v druhé minutě zápasu inkasujeme první gól. Neskláníme hlavy a díky důrazu po pouhých třech minutách srovnáváme. Po zbytek třetiny se nic moc neděje, až na poslední dvě minuty, kdy musel ukázat svoje čáry a kouzla náš gólman, který nedovoluje soupeři dostat míček do naší brány. Konec třetiny. Stav utkání 1:1.

Do druhé třetiny vstupujeme o mnoho lépe a již po pěti minutách vedeme o tři góly. To se soupeři samozřejmě nelíbí a začíná se dopouštět ,,protiprávních chyb“ a my máme možnost si zahrát přesilovku. Ta se nám, bohužel pro nás, nedaří proměnit. Do konce třetiny se nám už nepodaří skórovat, ale ani inkasovat, a proto vedeme po dvou třetinách 4:1.

Třetí třetina začíná lépe pro Havířov. Soupeři se podaří za necelé dvě minuty stáhnout třígólový náskok na pouhou jednu branku. Nervozita na obou stranách stoupá. O to se však postará Šiny, který krásnou střelou po ještě hezčí nahrávce vymetá levý horní roh soupeřovy branky 5:3. S chladnou hlavou a na balónku se snažíme zápas dohrát. A to se daří. Jako třešničku na sladkém dortu ještě skórujeme pošesté a je definitivně rozhodnuto. Bereme tři body!!!! #letkavsrdci

Konečný stav: 6:3

Best player: Romík