Puletkalitzerova cena díl 5. - Lokšík

Vážení příznivci děrovaného míčku a florbalu zvláště, tentokrát vytáhl trenér mé jméno z klobouku, proto mi dovolte poděliti se s vámi o dojmy z utkání 6. kola 1. ligy mužů proti Startu98.

Před tímto duelem jsme věděli, že nás čeká mladý a dobře fyzicky připravený soupeř, což korespondovalo s vyjádřením kanonýra Michala Kozelského ze Slovanu Havířov, kdy zdůvodnil porážku v Praze tím, že mladí hráči Startu byli důraznější, rychlejší a lepší v situaci jeden na jednoho. Ze statistického pohledu na soupisky Letky a Startu bystré oko rychle zjistí, že kluci z Prahy jsou týmově o 114 let mladší. Na druhou stranu, na lavičce jsme byli trenérsky o 16 let zkušenější.

Utkání proti Startu se neslo také v nostalgicky pikantním duchu pro veterána Ondřeje Vavra, který zde kdysi válel a třeba v sezóně 2014/2015 nasbíral v dresu pražského celku ve 22 prvoligových zápasech úctyhodných 55 kanadských bodů.

Rozhodčími klání byli zkušení extraligoví rozhodčí Ondřej Vašíček s Pavlem Kačerem, což znamenalo, že se bude hrát florbalově volnější styl.

Tolik ke kartám, které byly před střetnutím rozdány.

I. třetina

Utkání jsme nezačali dobře, hráči Startu potvrdili dravostí, důrazem a rychlostí to, co jsme věděli, ale nedokázali jsme se s tím v této části hry vyrovnat. Současně s naší střeleckou impotencí se potvrdilo známé pravidlo „nedáš-dostaneš“ a přišel brankový trest. Nám se nevydařila přesilovka a Start dvakrát udeřil, tedy 0:2 po první části.

II. třetina

Úvod nám vyšel až nečekaně výborně, když Onřej Vavro u mantinelu ustál souboj a Dominik Hubl se proháčkoval podél pravého mantinelu a svižnou střelou nachytal Lupoměcha na švestkách (1:2). Byl to ideální impulz k většímu nasazení a lepší hře. I když se úplně přesvědčivě nekonala, v dalším světlejším momentu Radim Kahánek potvrdil kvalitu a svižnou střelou z levého horního kruhu vymetl pavučinku pravého horního rohu Suchomelovy svatyně (2:2). Vyrovnaný stav mohla změnit groteskní vložka, když naneštěstí Martin Kopp při snaze o zpracování kopce (vysoký lob) jako poslední nešťastně upadl a před dvěma dobíhajícími soupeři zmrzl a nestihl se posbírat. Zahrál napůl v leže a bohužel z toho byl nájezd. Z nevýhody se stala naše psychická vzpruha, když exekutora Lukáše Netrefu si vychutnal milovník nájezdů Roman Fučík a Netrefa vskutku, byť zřejmě nešťasten, netrefil. Zajímavým momentem druhé části se pak stala akce aspirující na zlatou helmu, když Jiří Šincl vymíchal dva soupeře na dlouhou hůl a předložil před prázdnou klec míček Kubovi Smrčkovi. Bohužel, byť na bekhend, také netrefil. Někdy se to přihodí, také jsem to párkrát osobně zažil. Zlatá helma nebyla, ale zablýskalo se na lepší momenty v zápase.

III. třetina

Ty přišly ve třetí části. Stará garda uvolnila prostor mladším, aby se na 2 pětky hrálo více v tempu. A vyšlo to. Mládežníci se zahřáli a začali to tam sypat. Za 4 minuty nasázeli 3 kousky Šincl, Hubl, Hanzlík a bylo to 5:3. Když se 8 minut před koncem prosadil v přesilové hře pumelicí na vzdálenější tyč opět Šincl a zvýšil na 6:3, vypadalo to na pohodový klidný závěr s míčkem no holi. Ale co se nestalo, letkařský Dmitrij Gogolev (Dominik Hubl) při snaze vykoupat obránce Startu jej v situaci jeden na jednoho při přehazování hole udeřil do hlavy a místo gólového salutování vyfasoval 5 minut za katrem a ve výhodě Start snížil na 6:4. Happy end se odložil, veteráni sundali teplákovky a srdnatě šli bránit. Docela se dařilo odolávat, ale dvě a půl minuty před koncem Start snížil při přesilovce na 6:5. A aby to bylo po letkařsku napínavé, asi 10 vteřin před koncem základní hrací doby nabral při rozehrávce Dalibor Ondruch míček na vidle a vypálil jej na časomíru. Start poslal míček před domácí bránu do ohně a ještě bylo pěkně horko na hřišti, na lavičce i na tribuně. Ubojovali jsme to! Po závěrečném vítězném hvizdu padla i mírně peprná slova trenérova k závěrečnému řešení rozehrávky, ale Pán Bůh dal a protektokrát jsme neshořeli.

Vítězství bylo vydřené, střelba záporná (24:36), ale 3 body se počítají. Každopádně je třeba uznat, že dnes by Jiří Šincl, zasloužil si „schnitzel“.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace