Puletkalitzerova cena díl 7. - Kahy

Úřední záznam.

Dne 10. října 2021 byl florbalový oddíl FBC Letka Toman Finance Group, ve složení 17 hráčů, 2 golmanů a 1 trenéra, vyslán na venkovní utkání s florbalovým oddílem TJ Sokol Jaroměř pravě do Jaroměře.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zde nachází sportovní hala, kde florbalový oddíl vstoupil bezodkladně hlavním vchodem jednotlivě za sebou bez použití násilí.

Po převlečení do sportovních oděvů se hráči společně s trenérem odebrali z šaten do hlavní haly, kde bylo při ohledání místa utkání zjištěno, že je povrch hrací plochy tvořen tvrdou gumou převážně šedé barvy, bez příčných či podélných nerovností, v dobrém stavu. Při kontaktu florbalové hole a míčku s povrchem však bylo zjevné, že přizpůsobení hry tomuto povrchu bude velmi náročné. Také povětrnostní podmínky byly relativně dobré, v hale byl mírný chlad, nacházelo se zde umělé osvětlení, které bylo v činnosti, hala disponovala reproduktory na každém rohu, při rozcvičování však pořadatelstvo pustilo asi jen tři písně.

Nástup do haly z důvodu nepřítomnosti přírodního světla před samotným utkáním byl pro hráče také ztížen pořadatelstvem, které při nástupu vypnulo umělé osvětlení a v prostoru haly létaly pouze světlušky, naštěstí přes cca 50cm vysoký plastový mantinel nemusel nikdo skákat.

V samotném začátku utkání již bylo znát na hráčích Letky, že adaptace na hrací povrch nebyla dle představ, míček se často sám roztočil nebo začal poskakovat i přesto, že se zde při ohledávání povrchu nenacházely zmíněné nerovnosti. Hned z první střely domácího družstva na bránu hráči Letky dostali první ušmudlanou branku.

V rámci první třetiny měla Letka hodně příležitostí vstřelit vyrovnávací branku oproti domácím, klid na hokejce však ani jeden z hráčů neměl, proto Letka odcházela se stavem 2:1 pro domácí po první třetině utkání do šaten.

Po slovech "Jdeme na to, 2. třetina je naše!", zkušenějšího z letkařských gólmanů, se družstvo potýkalo se stejnými problémy jako v první třetině, kdy odskočil soupeř o další dvě branky, v zápětí se však Letce podařilo snížit na rozdíl dvou branek, soupeři se však nenechali zaskočit a po druhé třetině šly oba týmy do šaten za stavu 5:2.

Třetí třetina byla podobná s rozdílem, že padlo nejvíce branek, ale ve stejném poměru jako v předchozích třetinách, lépe pro domácí družstvo, které odolalo velmi zvýšené aktivitě Letky a celoplošnému napadání. Ve výsledku utkání skončilo do jisté míry překvapivě pro "papírově" slabší soupeře v poměru 10:5, na které se Letce nebude dobře vzpomínat, ale na druhou stranu to vypovídá o tom, že se Letka nezměnila, jelikož umí stále vyhrát i prohrát proti každému soupeři, kteří se mezi sebou kvalitativně naprosto liší.

Z místa utkání byla pořízena fotografická dokumentace, kamerový záznam, průběh utkání byl online zapisován, utkání sledovalo 78 svědků, kteří nebyli ztotozněni pro dostatek důkazních materiálů.

Výše uvedený průběh utkání byl popisován pouze v obecné rovině, jelikož zde z mého vlastního názoru nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější tým, kterému je florbalový způsob hraní zápasů vzdálenější a má blíž k vysoké hře na vysoké úrovni. Sto lidí, sto názorů, o kvalitě obou týmů myslím lépe rozhodně naše domácí utkání, kde Letka většinu zápasů hraje opravdu florbal, tím samozřejmě nechci snižovat kvality soupeře, který nám může potvrdit tento výsledek. Svým spoluhráčům bych na tyto utkání doporučil florbalové lopaty z materiálů PE (polyethylen), který více klouže na kterémkoliv florbalovém i ne-florbalovém povrchu a mít ho na tyto utkání v záloze.

Chtěl bych Vám tímto poděkovat za čtení mého neprůstřelného úředního záznamu, pozdravit všechny fanoušky a popřát jim při pondělí hezký zbytek týdne, budeme se na Vás v sobotu těšit a snažit se podat minimálně lepší výkon, než v Jaroměři! Brno je soupeř, kterému máme co vracet a věřím, že po zvládnutí aktuálních zdravotních komplikacích některých hráčů proti soupeři nastoupíme silnější!

Taky bych moc chtěl poděkovat mé nejlepší snoubence za její oporu!!! Moc jí miluji!!! (to napsala ona)