Puletkalizterova cena díl 1. - Hrabka

Zdravím všechny příznivce florbalu……:o).

Mám tu čest a to privilegium jako první z nás hráčů, napsat pár řádků po odehraném zápase proti Florbal Chomutov, který byl pro Letku premiérový v 1.Lize.

A hned na začátku můžu za sebe říct, že to byl neskutečný zápas. Zápas se vším, co si jen může přát nezaujatý příznivec a fanda tohoto sportu jako je florbal. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. První zápas sezóny. …1.Liga…a Florbal Chomutov…

Zápas začal a postupně z nás opadávala taková ta mírná nervozita a šimrání v břichu, něco jako když víte že jdete k zubaři a od dětství se ho bojíte jako čert kříže :o). Po chvilce osahávání míčku jsme začali hrát to, co nám jde moc dobře, naši hru. Byli jsme všude, drželi míček, přesné přihrávky, výborná obrana, pořád v pohybu a rázem to přišlo. Góóóóól….neskutečné vedeme jedna nula. Ale co jedna nula? Dvanáctá minuta první třetiny a další. Čtrnáctá minuta a další. Ano, další góly padaly do soupeřovy brány. Paráda a vedení 3:0. Těžko říct, jestli měl soupeř těžší nohy po dlouhé cestě, a nebo trošičku podcenění ostravských kofrů? Tak dál….z pohledu přes mou černou mřížku masky snový vstup do zápasu. Do konce první třetiny zbývá pět minut a po krásné kombinaci hostí a překonání naší obrany přišlo snížení na 3:1, ale nás to nezastavilo. Přidáváme zaslouženě další dva góly a po první třetině vedeme 5:1.

Do druhé třetiny vstupujeme v oslabení a soupeř využívá hned na začátku svou přesilovku a snižuje. A tady to přichází. Ten kdo někdy hrál florbal za Letku jistě ví, že vedení o čtyři góly neznamená, že je vyhráno. Trošku jsme se nechali unést a začínáme dělat chyby, menší ztráta koncentrace a soupeř jako je Florbal Chomutov takové chyby trestá, snížení na 5:4 a my tušíme, že je třeba přepnout a začít hrát znovu hru, kterou nám ordinuje trenér a hlavně přepnout v hlavách. Průběh druhé třetiny pro nás nebyl moc příznivý, ale kluci do toho dávali všechno, jezdili po zadku a dýchali jako lokomotivy. Lavička povzbuzovala a to nemluvím o atmosféře, která byla v hledišti. Po druhé třetině si držíme vedení a do třetí třetiny musíme zabrat znělo šatnou.

Začíná třetí třetina a ta byla přehlídkou akcí hodných superligového zápasu nesvázaného vyčkávací taktikou. Hra nahoru, dolů, doprava, do leva, útok střídá útok. Spousta brejků, nádherných akcí a hlavně gólů na obou stranách. Nespoutaný fičák. Někdy jsem si připadal na brankové čáře jako nudle v bandasce, ale v téhle soutěži jako je 1. Liga to určitě nebylo naposledy. Zápas se blížil ke konci, soupeř dotahoval ztrátu jednoho gólu a Nám se dařilo odrážet útoky na Naši bránu. Přálo Nám i to pověstné florbalové štěstíčko, nebo postavení brány. Taková nastřelená tyčka za stavu 9:8 v padesáté sedmé minutě byla velice výživná na můj do té doby vyrovnaný psychický stav…:o). Ale vyšlo to, soupeř fauluje, nechává se vyloučit a my máme vydlážděnou cestu k vítězství. Přidáváme desátý gól a je rozhodnuto.

První výhra v prvním zápase v 1. Lize moc krásný pocit. Kluci to oddřeli neskutečným způsobem, někteří jsou zpoceni ještě teď, ale stálo to za to. A to nebylo všechno!!!!!!!!!!!!!! To co nás posouvalo k vítězství v tomto zápase, nebylo jenom naše Letkařské srdíčko. Byli to neskuteční diváci, kteří se přišli podívat a podpořit nás v tom co je pro některé jenom sport. Atmosféru, kterou dokázali vytvořit neskutečným fanděním, transparenty, vlajkami, ta se nedá ani popsat, tu musíte zažít. A já ji zažil. Takže veliké díky našim fanouškům. Zápas proti Florbal Chomutov měl prostě všechno co florbalový zápas má mít. Kluci jsou borci, odmakané od začátku až do konce. Veliké díky trenérovi za důvěru. A obrovské díky divákům. Jo a ještě pro všechny škarohlídy……věk je jen číslo!!! Historie se neptá, tři body jsou tři body.