Setkání po roce

V sobotu je na programu 3. kolo Národní ligy – východ. FBC Letka Toman Finance Group zajíždí na palubovku brněnské SH Tuřany, kde ji přivítá jeden z favoritů soutěže Troopers Orel Telnice.

Muži Telnice po třech sezonách (2014-2015, 2015-2016, 2016-2017) v Divizi D loni vstoupili do premiérového působení v Národní lize. V základní části dosáhli na 4. místo. Ve čtvrtfinále play-off podlehli Opavě 0:3 na zápasy. Telničtí v posledních letech postupně obměňují kádr, který je nyní tvořen zejména z bývalých hráčů Bulldogs a Hattricku Brno. Ani letos tomu není jinak. Největší posilou Orla pro tento ligový ročník je příchod jednoho z historicky nejlepších hráčů Buldoků a také bývalého reprezentanta ČR Petra Kadlece. Na střídavý start jsou v Telnici připraveni nastoupit brankář superligového Brna Bartek a také výborný útočník prvoligového Hattricku Brno Mati. Dalším reprezentantem, tentokráte aktuálním, je slovenský brankář Turiak. Telničtí se prezentují aktivním, kombinačním a pohledným florbalem. Ve statistice vstřelených branek budou patřit jistě mezi nejlepší týmy Národní ligy.

Áčko FBC Letky si muselo na postup z divize D do vyšší ligy počkat ještě o jednu sezonu déle. Vstup do soutěže jsme měli výborný. Ve dvou zápasech získali Letkaři plný počet 6 bodů a také průběžné 1. místo v tabulce základní části. Nyní nás čeká jeden z nejsilnějších týmů Národní ligy.

Vzájemná historie v soutěžích Českého florbalu čítá 6 zápasů. Předešlé výsledky nejsou pro skóre nadcházejícího duelu vůbec důležité. Nicméně z minulých vzájemných střetů je mezi oběma soupeři značná rivalita a můžeme očekávat velmi třaskavý match.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace