Starší žáci v Odrách bodově 100%, výkon polovičatý

Poslední říjnovou sobotu čekal na naše starší žáky první turnaj v nové sezóně, tedy i v novém složení po odchodu některých opor do dorostu a příchodu nových tváří z mlžů. Zápasový test a křest ohněm v této kategorii čekal hned na kvarteto letkařů - Ondra Prasek, Tobi Franěc, Luki Babiš a Filip Malý ve zkoušce obstáli a sehráli své party uspokojivě. Los přihrál na zahajovací turnaj dvojici soupeřů, která by neměla být našim borcům větší překážkou.

První zápas proti neoblíbeným Škorpionům z Ostravy ovšem ukázal na hřišti zcela jiný obraz hry, než trenéři plánovali. Známá hra soupeře, tedy tvrdost leckdy za hranicí pravidel a dlouhé míče středem na zabíhající hráče, byla a je jasná, zřejmá a zřetelná. Naši hráči na ni byli upozorněni, gameplan byl jasný. Ovšem nasazení některých hráčů bylo slušně řečeno diskutabilní, příliš mnoho okének v obraně a z nich rezultujících vyložených šancí soupeře a seriál neproměněných brankových příležitostí našeho týmu nakonec dovedl zápas k vítěznému konci v poměru 9:7. Dva(!) neproměněné trestné nájezdy, nevyužitá přesilová hra. Laxní zakončení. Souhrn toho, co je potřeba změnit. Na druhé straně spolehlivý výkon gólmana Kikiho Křepela (kterému by nezodpovědně hrající spoluhráči měli líbat ruce za to, jak je podržel), dva góly v oslabení a několik vydařených kombinací jsou příslibem do budoucna.

Bouřka v kabině po prvním zápase snad přispěla ke zlepšení výkonu v druhém utkání proti modré PEMĚ. Výrazně vylepšené individuální výkony a celkově lepší týmový výkon, rozhodly zápas už v průběhu první třetiny. V té letkaři deklasovali soupeře v poměru 6:0. V dalším průběhu zápasu tempo polevilo, objevily se i nedůrazy v obraně a tak zápas skončil celkovým poměrem 11:3. Hráčům se podařilo trochu napravit dojem z prvního utkání a snad si uvědomili, že je nezbytně nutné zapracovat na zápasovém nastavení hlav. Hráči si musí uvědomit, že v konečné tabulce bude o celkovém pořadí rozhodovat i poměr vstřelených a inkasovaných branek a v tomto ohledu jsme zůstali jednoznačně za očekáváním.

Na posledním tréninku před tímto turnajem jsme si jasně nastavili cíle pro sezónu. Ty jsme bodově v Odrách naplnili, nicméně kvalita soupeřů v průběhu sezóny s ohledem na los poroste a pokud by se opakoval výkon ze zápasu proti Škorpíkům, můžeme na medailové umístění v konečné tabulce zapomenout. V pondělí na tréninku znova tvrdá práce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace