Stonavský turnaj elévů aneb jak to vidí Rodič ?

Třetí únorovou sobotu zamířil absencemi prořídlý tým elévů na turnaj do hornické obce Stonava, kterou nedávno postihlo důlní neštěstí, přičemž tímto slovem se dá charakterizovat také výkon našich borců, kterým ostatní týmy řádně přistřihly křídla.

Jako první se utkali elévové se soupeři z Tempish Vítkovice. Po úvodním hvizdu rozhodčích náš tým velice rychle prohrával 2:0, kdy soupeř dále svůj náskok zvyšoval k čemuž mu přispěli i naši hráči smolným vlastním gólem. K útoku zavelel až Honza Macourek, který prvním vstřeleným gólem pozvedl padlý prapor letky. Bohužel útočníky balónek moc neposlouchal a v poločase byl stav utkání 15:4 pro soupeře. Konečné účet se uzavřel na porci 27 gólů v naší síti a 7 gólů v síti soupeře. K tomuto výsledku značnou měrou přispěla urostlá brankářka soupeře, kterou naši útočníci velice špatně překonávali.

V druhém utkání Letka poměřila své síly s florbalisty z Tigers Poruba. Počátek utkání fanoušky Letky naplnil nadějí, že trenérské trio probudilo tým k lepším výkonům, a to jak v obraně, tak útoku. V poločase stále hořel plamínek naděje, že tým utkání zvládne. Tento pomyslný plamínek však mocným fukem zhasli útočníci soupeře dvěma bleskurychlými góly v druhé půli, čímž soupeř odskočil do vedení 6:4, které si už do konce utkání pohlídal a Tigers porazil Letku 15:5.

V zápase s MVIL Ostrava se opakoval scénář s předchozích dvou utkání, začátek utkání, rychlé góly soupeře a na konci katastrofická prohra 32:9. Do posledního utkání se Škorpiony z Ostravy nastoupili naši chlapci správně nabuzení a v poločase se rozešli smírně 6:6, kdy však po většinu první půle vedli, ale soupeř se vždy dokázal dotáhnout zpět. Po poločase Letci pokračovali ve zlepšeném výkonu, avšak utkání nedokázali strhnout na svou stranu a po závěrečném hvizdu byl stav utkání 12:10 pro soupeře.

Co říci závěrem, všechny hráče Letky bych pochválil za bojovný výkon, kdy i za již beznadějného stavu utkání se nevzdávali a eskadry Letky neustále útočily na bránu soupeře a snažili se s utkáním ještě něco udělat. Závěr turnaje pak dal všem fanouškům Letky naději na zlepšený výkon do příště. Vyhrát chtějí všichni a našim borcům to bohužel pro tentokrát nevyšlo a zbylo na ně jen poslední místo, přesto ale HOLKY A KLUCI DĚKUJEM. S Letkou v srdci, sportu zdar a florbalu zvlášť.

Trenérovo intermezzo na závěr:

Tento report ze sobotního turnaje protentokrát nepsal nikdo z trenérského týmu, ale můžeme za něj poděkovat rodičům! Konkrétními autory tohoto ohlédnutí za turnajem jsou Kateřina a Petr Kerlinovi. Jsem moc rád za to, že první článek z pohledu rodičů vzešel právě od nich, protože společně s rodinou Malých tvoří naši odloučenou Kravařskou enklávu. Na turnaje obvykle vyráží tak nějak společně, a to včetně nejvěrnějšího fanouška, dědečka Filipa Malého, který si už turnajový systém vychytal až tak, že si s sebou vozí campingové křeslo, aby to sledování měl pohodlnější.

Od Kerlinových a Malých člověk neslyší nikdy ani slovo stížnosti, že by byl s něčím problém, a to i když kluci díky svým schopnostem hrají ve dvou kategoriích zároveň. To v reálu znamená dvacet víkendů za sezónu položených na oltář florbalu, resp. FBC Letka.

Všem rodičům je potřeba opakovaně děkovat, protože turnaje - jako tento nevydařený poslední - nás ještě určitě čekají i v budoucnu. Trénujme, hrajme a zůstaňme hlavně pozitivní, protože výsledek by v kategorii elévů neměl být to hlavní za čím se ženeme. Měla by to být především zábava, legrace, radost z pohybu, radost ze hry, dovednost fungovat v kolektivu a schopnost naučit se vystoupit ze své komfortní zóny. Tohle všechno ty děti jednou využijí v následujících letech a možná jednou i v dospělosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace