Stříbrný vstup mlžů do sezóny v Petrovicích

Druhá říjnová neděle znamenala první turnaj mlžů po dlouhé době - vynucená pauza obrala naše mladší žáky o spoustu zápasů. O to více byli naši borci natěšeni a do Petrovic u Karviné odjížděli s bojovnou náladou a touhou odehrát kvalitní zápasy.

V tom prvním změřili síly s týmem Karviné. Ten přijel ve značné početní převaze, která vyústila ve dvojí špatné střídání. To úspěšně proměněnými nájezdy s přehledem potrestal kapitán a nejlepší hráč Letky Tobi Franěc a po solidně odehraném zápase brali naši výhru 4:2.

Druhou překážkou v cestě za úspěšně zvládnutým turnajem býl soupeř z Ostravy-Jih. Naši byli florbalově disponovanější a soupeře přehrávali. Průběžně si připravovali spoustu šancí a postupně navyšovali brankový účet zápasu. S vývojem skóre neotřásla ani házenkářská vložka bijce Adama Malohlavy ve středu pole, jelikož soupeřův gól z nájezdu nebyl uznán pro přerušení pohybu míčku/hráče vpřed k bráně. Přesto Radek Špánek přece jen kapituloval po rushovém protiútoku jižanů a v samotném závěru přišel o nulu. Do kabin se po zápase odcházelo s konečným skóre 8:1.

Stopku v úspěšném tažením turnajem našim borcům vystavil až tým SFK Havířov. Florbalově nejdisponovanější manšaft neděle přes rychle inkasovanou branku vcelku s přehledem kontroloval zápas a bral zaslouženou výhru v poměru 7:4, ovšem náš tým se neměl důvod za svůj výkon vůbec stydět a naopak přes porážku mohl odcházet ze hřiště se vztyčenou hlavou.

Poslední zápas proti domácím znamenal boj o druhou příčku - herně zvládnuté utkání a pohlídaná výhra v poměru 4:2 znamenala jednoznačný úspěch našich barev při výjezdu do Petrovic.

První lajna odvedla velké penzum práce a hra snesla kritická měřítka. Centr Tobi Franěc potvrdil svoji dominanci a zatížil branková konta soupeřů největším dílem. Svoje odvedl i dozadu a rovněž rozdal spoustu přesných pasů, které po hříchu ne vždy končily jak měly v důsledku nedostatečné produktivity jeho křídel. I tak Jindra Josefus a Vojta Kerlin předvedli solidní a poctivé výkony a pouze větší úspěšnost střelby je dělila od excelentího hodnocení. První obránce Filip Malý vedle standardně vysoce kvalitní obrany, na kterou jsme od něj zvyklí, přidal konstruktivu. Vedle spousty dobrých výjezdů a přihrávek překvapivě uspěl i střelecky - tedy v disciplíně, ve které vždy zaostával. Bravo. Příjemným překvapením byl výkon jeho parťáka v obraně Radka Seidla, který přes několik nedorazů a jednu vražednou krosku ukázal kvalitní obrannou hru. Dobrým čtením a anticipací přerušil mnoho nebezpečných situací a výrazně se podepsal pod dobré výsledky týmu.

Druhá "elévská" řada rovněž zahrála nad očekávání, a to šlo pro několik hráčů o první "pětkový" turnaj a pro Niciho Hadamčíka dokonce první kariérní soutěžní zápas. Chybějící zkušenosti i dovednosti nahrazovali borci bojovností a nasazením. Navzdory věkovému, centimetrovému a kilogramovému handicapu se dokázali měřit se silnějšími protivníky a dokonce nad očekávání vsítit pár důležitých branek. Jak Franta "Valda" Valík s Kryštofem Gřešem vzadu, tak Dany Novák na centru nebo Adam s Nicim a Elis na křídlech odpracovali své a získali neocenitelné zkušenosti do dalšího florbalového rozvoje.

Poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za servis a povzbuzování, trenérskému duu Josefus-Valík za coaching a organizátorům za zvládnutý turnaj a chutné odměny. Těšíme se na příště!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace