Strži v Opavě bez ztráty kytičky

V sobotu kolem oběda se prvního turnaje v sezóně - a prvního turnaje po hodně dlouhé době - dočkali rovněž naši starší žáci. Na hale na Mařádkově se utkali s týmem Ostrava - Jih a pořádajícím oddílem PEMA Opava.

První zápas byl spíše než utkáním nemilosrdnou popravou soupeře. Početně, váhově, kilogramově i technicky výrazně zaostávající tým z největšího ostravského obvodu působil staticky a naši hráči si vodili soupeře jako na provázku. Po třetinách 9:0, 7:0 a 6:0 doplynul zápas ke konečnému skóre 22:0 a svou úrovní nenaplňoval ani parametry kvalitního tréninku. Nicméně, i takovéto zápasy bohužel do soutěže patří a soupeři přejeme, ať jeho kvalita roste exponenciální řadou. Asi nejsvětlejším okamžikem tak byl gól Tomáše Valenta, který začíná se soutěžním florbalem a vsítil první branku hned ve svém prvním mistrovském utkání. Gratulujeme a jen tak dále!

Ve druhém utkání narazili naši hoši, poněkud uchlácholeni prvním utkáním, na snaživého soupeře, který sice nebyl top florbalové kvality, ale co chybělo na hokejce, doháněl pohybem, důrazem a snahou zakončit každou situaci. Na otevírací branku Jindry Josefuse zareagoval soupeř dvěma góly Adama Němce. Na začátku druhé třetiny přidal třetí gól. Za stavu 1:3 se prosadili matadoři v modro-bílém Tobi Plaček a Matěj Šoltys - srovnáno na 3:3. Soupeř odskočil opět o jeden gól, ovšem v oslabení srovnával Tobi Franěc. Do třetí části se tak šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Zápas rozhodly dvě rychlé akce a okulahodící kombinace. Vedení zajistila využitá přesilovka, kdy šel balónek z hole na hůl po ose Plaček-Šoltys-Franěc-Janeček. Asi nejkrásnější moment utkání přinesla akce v podání přihrávající Plaček a zakončující Janeček. Ostrá a prudká přihrávka z hloubi vlastního pole na naběhnuvšího spoluhráče na osu a nekompromisní zakončení druhým dotykem do šibenice - to muselo potěšit každého florbalového fajnšmekra. Soupeř se tlačil za vyrovnáním, ale více než snížení na konečných 5:6 se mu už nepodařilo docílit.

Alespoň druhý zápas tak snesl přísnější florbalová kritéria. Na příštím turnaji věříme ve dvě těžká utkání, která třeba nemusí dopadnou výsledkově tak příznivě, nicméně pro florbalový rozvoj našich hráčů budou větším přínosem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace