Z Bílovce vezou mlži bronz

Třináctka v datu znamenala pro mladší žáky na turnaji trochu pověstné smůly, protože jen kousek štěstíčka - a notný příděl lepšího zakončení - je stál lepší umístění na turnaji v Bílovci. I přes absenci výše uvedeného z toho byl nakonec bronz, ovšem s pachutí promarněné šance.

V prvním souboji s neoblíbeným soupeřem z Ostravy - a to Škorpíky - se dostavil syndrom prvního zápasu. Tedy navzdory všem snahám trenérského týmu dostatečně nabudit hráče k optimálnímu výkonu mdlá hra s nedostatečným zápalem a nasazením. Když k tomu připočítáme mizernou produktivitu a laciné inkasované branky - výsledek 4:5 a tedy prohra o gól - jsou reálným vyjádřením dění na hřišti. Dlužno dodat - bohužel. Světlým bodem utkání se smutným koncem je pak první vstřelený gól eléva Jindry Josefuse v kategorii mladších žáků. Jen houšť, Jindro!

Po dvouzápasové pauze se mlži střetli s zřejmě nejflorbalovějším týmem turnaje - jablunkovskými kojoty. Ti předváděli ve všech utkáních nejlepší florbal na vysoké technické úrovni s pěknými kombinacemi. Plán byl co nejdéle držet krok, zlepšit koncovku a důraz před oběma brankami. Soupeře se podařilo zaskočit, rychlá vstřelená branka a dobrá hra donutila soupeře ke dvěma faulům za sebou a tedy ke dvěma nájezdům v řadě. Zatímco první se podařilo proměnit, u druhého se to již nepodařilo a v kontextu dalšího vývoje se to ukázalo jako klíčové. Vedení 2:0 nestačilo, následoval totiž zbytečný faul a proměněný nájezd na druhé straně, pak individuální chyby a soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Navzdory snaze letkařů se už nepodařilo výsledek zvrátit, soupeř se uklidnil a ve zbytku zápasu hrál svoji hru a pod kontrolou dovedl utkání k zasloužené výhře 8:4.

Třetí mač proti "modré" PEMĚ se už nesl v opačném gardu - konečně se začalo dařit střelecky a tak letkaři poprvé tahali v utkání za delší konec pomyslného provazu a vcelku v poklidu dovedli utkání k vítězství v poměru 5:2. S výhrou v zádech se pak o to lépe nastupovalo k poslednímu zápasu.

Domácí Bílovec se podle předváděné hry nezdál jako vážnější komplikace v tříbodovém cíli. Ovšem pravda vždy leží na hřišti a pověstný jánošíkovský přístup - kdy letkaři chudým dávali - byl vztyčeným varovným prstem. Naštěstí přesto nebo právě proto podali naši borci zodpovědný výkon a zatížili konto pořádajícího týmu celkem sedmi přesnými zásahy. A jelikož si gólman připsal čisté konto i díky třem vychytaným nájezdům, byla z toho výhra 7:0 a v součtu třetí místo na turnaji. Výsledek jistě není špatný, ale s ohledem na okolnosti a průběh turnaje mohl být výsledek ještě lepší. Větší zdopovědnost a hlavně lepší produktivita - to jsou hlavní parametry, které budeme chtít do příštího turnaje výrazně zlepšit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace