Začátek léta patří mužské přípravě

Začátek léta patří již tradičně první mužské přípravě na novou sezónu, kterou bývá tradiční Ostrava Cup

Nejinak tomu bylo i letos, a tak druhý červnový víkend čekalo na muže první setkání s florbalkou po delší pauze. V základní skupině, ze které první dva týmy postupovaly přímo do play-off a další týmy do předkola, se muži postupně utkali s juniorským výběrem ostravského FBC, týmem Amateri.com, jenž tvoří hráči pražských Bohemians a Startu98 a týmem Fénix Orlová.

V základní skupině nenašli muži přemožitele, postupně si poradili se všemi svými soupeři, kdy menší drama nabídlo, díky dvěma slepeným brankám soupeře, pouze první utkání. V utkání s Amateri.com se, proti zkušenému soupeři, blýskl tým především v obranné fázi, kdy skvěle blokoval soupeřovi střely. V zápase proti Orlové pak muži předvedli řadu dobrých kombinací na polovině soupeře, kdy svou dominanci potvrdili nejen počtem střel, ale také produktivitou a držením míčku. V osmifinále pak čekal na muže výběr Jackpot, jež byl tvořen hráči 1.FBK Rožnov p/R a vítkovickým Josefem Rýparem. Soupeř, kterého i přes výhru v Národní lize budou naši muži potkávat v nové sezoně, byl velmi aktivní, stejně jako naši muži, a tak akce střídala akci, zaskvěli se především oba dva brankáři. Muži šli, díky dobře rozehrané standartní situaci, zásluhou kapitána Tomana do vedení, které jim vydrželo po zbytek první půle. V té druhé to byl právě soupeř z Rožnova, který se dvěma slepenými brankami ujal vedení, avšak ne na dlouho – skóre srovnal přesným zásahem Bregin, a když do konce utkání již branka nepadla, dospělo utkání k samostatným nájezdům. V těch byl, hlavně díky přesným zásahům, úspěšnější soupeř a radoval se tak z postupu do čtvrtfinále. Pro muže tak letošní ročník Ostrava cupu skončil o kolo dříve než tomu bylo minule, avšak nutno podotknout, že konec to byl dosti nešťastný.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace