Začínáme doma

Člověk míní a COVID mění. První zápas už měl být za námi, nyní jsme měli finišovat přípravu na zápas druhý. Není tomu tak. Vzhledem k epidemiologické situaci v týmu Kladna náš čeká premiéra před domácím publikem.

V neděli 13. 9. V 18:00 přijede tým HEROS Florbal Chomutov. Tým, který by dle odborné prvoligové veřejnosti měl hrát v popředí tabulky a útočit na nejvyšší příčky. Chomutov v minulém roce obsadil po základní části 5. místo. Mezi jeho nejlepší hráče můžeme zařadit pětici Štěrba, Melíšek, Linc, Pastor, Novotný. Bez dvou z této pětice (Linc, Pastor) přivítal Chomutov o minulém víkendu na domácí palubovce Slovan Havířov. Domácí si během zápasu vytvořili spoustu šancí, a jak v pozápasovém rozhovoru přiznal tahoun Novotný, zuby si vylámali zejména na gólmanovi Slovanu Gurkovském. Přesto ještě deset minut před koncem vedl Chomutov o 3 góly. Bohužel pro ně si tento na první pohled komfortní náskok nepohlídali a nakonec prohráli v prodloužení 6:7.

Také Letka má přeci jen svůj první soutěžní zápas za sebou. Ve 3. kole Poháru Českého florbalu jsme se představili na půdě Vsetína. Největším pozitivem byla výhra 7:5, která nás posílá do kola dalšího. Také jsme zaujali slušivým zápasovým dress kódem, nicméně na hřišti jsme se moc nepředvedli. Na tréninku v týdnu už to bylo daleko lepší. Na Chomutov se poctivě připravujeme a velmi se těšíme. Pro některé hráče bude tento zápas splněním dalších snů z před mnoha let. Hráči jsou velmi motivováni předvést divákům dravou a silnou Letku.

Hostující Chomutov je v tomto zápase velkým favoritem. Věříme, že nás přijdete podpořit v hojném počtu a pomůžete nám soupeře porazit. My necháme na hřišti celé naše srdce a plíce.