9:5(2:1,4:2,3:2)
so 9. 12. 2023 19:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 18. kolo

Áčko body z Chomutova nepřivezlo

V 18. kole 1. ligy se áčko představilo na palubovce Chomutova.

Vstup do utkání nám vyšel skvěle. Už v 5. minutě první třetiny jsme šli do vedení, když míček za záda chomutovského brankáře dorazil nováček v sestavě Filip Kočí. Po hříchu to ale byla naše jediná branka v úvodní části utkání. Chomutovu se, ještě v 1. třetině, povedlo navíc utkání otočit. Na 1:1 Chomutov vyrovnal s notnou dávkou štěstí, když míček odrazil od zad Toma Petra. Branku na 2:1 pak vstřelili domácí hráči po rychlém protiútoku.

Úvod prostřední části utkání vyšel lépe domácím, a to když přidali dvě branky poměrně jednoduchým způsobem. Svou kůži jsme však nechtěli dát lacino. Dvě branky se povedlo vstřelit i nám a stav utkání byl rázem zase jen o jednu branku. Napřed střelu Marťase Döhnera dorazil do branky Vojta Blana. Přesně v polovině utkání pak po rychlém výhozu Toma Petra předvedl Honza Vojáček hezkou vyhýbku na osu hřiště a táhlou střelou překonal domácí brankáře. Naše branky dělila necelá minuta. Bohužel stejný um předvedli i domácí. Během necelé minuty využili dvě přečíslení a stav utkání byl rázem zase o tři branku - za stavu 6:3 se šlo také do šaten.

V poslední třetině to bylo o tom, kterému týmu se podaří vstřelit první branku. Kdyby se to povedlo nám, v utkání bychom ještě řádně zamíchali kartami. Bohužel pro nás to byli domácí, kterým se povedlo střílet branky. Nám se nepříznivý stav utkání povedlo snížit díky výbornému napadání Honzy Hranického. Jeho přesná trefa dvě minuty před koncem utkání znamenala snížení stavu utkání na 8:4. Na rozdíl tří branek pak snížil ve dvojnásobné výhodě (vyloučení a hra bez brankáře) Jirka Šincl. Poslední slovo v utkání však měli domácí když využili naši váhavé rozehrávky při hře bez brankáře. V Chomutově jsme tak prohráli výsledkem 9:5.

“Do Chomutova jsme přijížděli s tím, že to bude náročné utkání. To se také v jeho průběhu ukázalo. Nevyšla nám první třetina utkání, byť jsme vstřelili první branku. To se pak s námi vezlo po zbytek utkání a vyplynula z toho prohra. Utkání ale provázala dobrá atmosféra, bylo tady, jako obvykle, hodně diváků.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Honza Vojáček.

Další utkání mužského áčka, poslední v kalendářním roce 2023 na domácí palubovce, je na programu v neděli 17. 12., kdy se od 18:00 hod. představíme na palubovce domácí ostravské haly Sareza v utkání 19. kola proti brněnským Gullivers.

DDQ Florbal Chomutov - FBC Letka Toman Finance Group 9:5
branky: 17. Jan Nachtmann, 18. Ondřej Halej, 22. Ondřej Halej, 26. Jakub Holovej, 35. Ondřej Halej, 36. Marek Pleskač, 49. Ondřej Šarša, 56. Adam Martin, 60. Michal Skuhrovec - 5. Filip Kočí, 30. Vojtěch Blana, 30. Jan Vojáček, 58. Jan Hranický, 60. Jiří Šincl; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 5:2; využití: 0:1; diváků: 208; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 23 - Tomáš Petr 29; po třetinách: 2:1, 4:2, 3:2