FBC LetkaŠtíři
2:5(1:1,0:2,1:2)
pá 1. 12. 2023 18:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 16. kolo

Áčko doma po nevýrazném výkonu podlehlo Štírům

V 16. kole 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce proti Českým Budějovicím.

Vstup do utkání nám vyšel. Respektive jsme vstřelili první branku. Honza Vojáček našel mezeru v rozestavení Štíru, proběhl až do útočného pásma, kde přihrávkou přes malé brankoviště našel Davida Svobodu, který přesným backhandem poslal míček do branky. Bohužel z vedení jsme se neradovali příliš dlouho. Štíři hned v následující minutě srovnali, a to když za záda Toma Petra v brance proletěla dalekonosná střela hostujícího obránce. Do konce úvodního dějství již branka, byť si oba týmy vypracovaly zajímavé šance a hosté dokonce nestřelili tyčku, nepadla a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina patřila hostům, a to nejen výsledkově, ale také herně. Áčko postupně víc a víc začalo působit nevýrazným dojmem. Hosté poprvé udeřili z rychlého protiútoku a střelou po zemi otočili skóre na svou stranu. Další branku přidali Štíři po hrubce Honzy Vojáčka, který si špatně zpracoval míček. Snížit stav utkání jsme mohli v přesilové hře - v posledním utkání se nám to povedlo hned třikrát. Bohužel nám tentokrát přáno nebylo a tak po 2. třetině vedli Štíři 1:3.

Kdo čekal, že do závěrečného dějství vstoupíme dobře a budeme otáčet zápas na naši stranu, ten musel být zklamán. Byl totiž opět soupeř, kterému se povedlo vstřelit branku. A bylo to opět po naší hrubce. Na hřišti byla, díky neúplnému střídání, část první a část druhé formace a hráči si špatně rozebrali své protihráče, z čehož vyplynula volná střelecká pozice pro jednoho z českobudějovických. Áčko pak zkoušelo hru v šesti, ale ani ta k úspěchu nevedla. Budějovice přidaly, byť do branky se stihl Tom Petr vrátit, pátou brankou a bylo rozhodnuto. V předposlední minutě jsme pak hru bez brankáře přece jen využili, kdy rychlou přihrávku Vojty Blany do velkého brankoviště zužitkoval Tom Zach. Bohužel to bylo z naší strany všechno a Českým Budějovicím jsme doma podlehli 2:5.

"Myslím, že už v utkání s Plzní jsme si mysleli, že to půjde samo. Předvádíme poslední dvě utkání nekvalitu na florbalkách, neproměňujeme vyložené šance. Budějovice, a stejně tak i Plzeň, předvedly jízdu na 120% - jejich pressing a důraz v soubojích nám úplně nevoněl. Musíme zabrat hlavně sami u sebe a dát do toho ještě víc.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Vojta Blana.

Další utkání bylo na programu již v neděli 3. 12., kdy se áčko mělo představit od 17:00 hod. na palubovce brněnských Bulldogs. Utkání bylo však pro rozsáhlou marodku našeho týmu odloženo. Náhradním termínem je středa 20.12. Ještě jednou chceme poděkovat soupeři za vstřícnost s odložením utkání.

FBC Letka Toman Finance Group - FBC Štíři Č. Budějovice 2:5
branky: 3. David Svoboda, 59. Tomáš Zach - 4. Tomáš Brožek, 22. Dominik Vlček, 24. Vojtěch Prokop, 44. Matyáš Kouba, 58. Daniel Drobiš; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 33; zásahy brankářů: Tomáš Petr 19 - Josef Macek 27; po třetinách: 1:1, 0:2, 1:2