FBC LetkaGullivers
1:3(0:1,0:2,1:0)
ne 17. 12. 2023 18:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 19. kolo

Áčko doma podlehlo Gulliverům

V 19. kole 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce v utkání proti brněnským Gullivers.

První třetina utkání byla poměrně vyrovnaná. Na domácí sestavě bylo, alespoň v úvodu, vidět odhodlání jít si za třemi body. Bohužel toto odhodlání se postupem času víc a víc vytrácelo. Do vedení se jako první dostali hosté, kteří využili naší nedůslednosti v obraně. Hubeným výsledkem 0:1 také skončila první třetina.

Prostřední část utkání měla přinést více šancí a větší střeleckou odhodlanost. Bohužel nás už po třiceti vteřinách zmrazila druhá branka v síti Matyho Bazaly. Když pak v šesté minutě zvýšili Gullivers už na 0:3 a nám se do té doby nevedlo příliš střelecky, dávalo utkání tušit, že bohužel nevážeme na nevýrazný výkon z domácího utkání proti Českým Budějovicím.

Třetí třetina měla přinést nápor našich barev. To se však nekonalo. Útěchou může být to, že jsme se prosadili při hře 6 na 5, kdy přihrávku Vojty Blany poslal za záda hostujícího brankáře Honza Hranický, a také to, že jsme ubránili dvě přesilové hry. Poslední domácí utkání roku 2023 tak přineslo nemastný-neslaný výkon a další prohru s brněnskými Gullivers, tentokrát poměrem 1:3.

"Utkání nám prohrála ztráta koncentrace. Z naší strany není bohužel aktuálně dobré nasazení na tréninku, ztráta motivace, nedáváme branky, nehrajeme důrazně. Kdybychom alespoň více zabrali a dali do toho více důrazu..." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Honza Slaběňák.

Další utkání mužského áčka, poslední v kalendářním roce 2023, je na programu ve středu 20. 12., kdy se od 18:30 hod. představíme na palubovce brněnských Bulldogs v dohrávce 17. kola.

FBC Letka Toman Finance Group - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 1:3
branky: 60. Jan Hranický - 14. Václav Černoch, 21. Martin Kadlec, 26. Štěpán Kouřil; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 44; zásahy brankářů: Matyáš Dušan Bazala 16 - Matyáš Krupa 14; po třetinách: 0:1, 0:2, 1:0