FBC LetkaHattrick
8:4(2:1,1:1,5:2)
so 5. 11. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 12. kolo

Áčko doma porazilo Hattrick Brno

V dalším domácím utkání jsme, možná lehce nečekaně, porazili exsuperligový Hattrick Brno.

Do utkání jsme vstoupili výborně. Blana vyhrál tvrdý souboj za vlastní brankou a posunul míček na Čecha. Ten našel na půli hřiště Vojáčka, který se vyhnul svému soupeři a našel křižným pasem Hranického, který uklidil míček do odkryté branky. Vedení jsme si však dlouho neužili. Brno srovnalo za dvě minuty, když se ze skrumáže prosadilo z hrany velkého brankoviště. Vedení jsme si však vzali zpět. Sedláček neohroženě najel na osu hřiště, shodil na mantinelu postaveného Hubla, který přihrávkou do brankoviště vyzval k teči kapitána Westa.

Vstup nám vyšel i do druhé třetiny, kdy jsme díky Blanově pohotovosti využili početní výhodu. Brno však i na tuto branku dokázalo pohotově odpovědět, když využilo naše laxního přístupu k bránění. Do závěrečné třetiny jsem tak vstupovali za stavu 3:2.

Ukázkovým volejem, který byl na pár chvil námětem pro protesty hostujícího družstva, se v polovině závěrečného dějství prosadil Hubl. Brno však vstřelilo v krátkém sledu dvě branky a zdálo se, že psychickou výhodu, která po vyrovnání byla lehce na jejich straně, můžou přetavit v obrat utkání. Nestalo se však. Nabídnou přesilovou hru využil Daniela Filipa střelou pod horní tyčku Jiří Šrámek. Brnu pak v závěru nezbývalo niž jiného, než vrhnout všechny své síly do útoku, čehož jsme, díky otevřenější obraně, dokázali využít. Jednu z takových možností využil po přiťuknutí Jiřího Šrámka Tomáš Hanzlík. O další branku se pak postaralo duo Hubl-Sedláček - prvně jmenovaný se nenechal za brankou soupeře odstavit od míčku a přihrál do velkého brankoviště, kde druhý jmenovaný měl slušnou palebnou pozici, kterou dokázal využít. Poslední branku utkání vstřelil Tomáš Hanzlík, když využil přiťuknutí Daniela Filipa.

Zajímavostí je, že k výhře v letošní sezóně jsme vždy potřebovali přesně 8 vstřelených branek.

Další utkání je na programu v neděli 13. 11., kdy opět změříme síly s celkem z Brna. Od 18:00 hod. se utkáme v SH Tuřany s týmem TROOPERS.

FBC Letka Toman Finance Group - FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:4
branky: 2. Jan Hranický, 11. Petr West, 23. Vojtěch Blana, 51. Dominik Hubl, 56. Jiří Šrámek, 57. Tomáš Hanzlík, 58. Martin Sedláček, 60. Tomáš Hanzlík - 4. Lukáš Suk, 25. Lukáš Vlach, 54. Nikolas Zouhar, 54. Vít Máček; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Tomáš Petr 20 - Ondřej Kolajta 16; po třetinách: 2:1, 1:1, 5:2