FBC LetkaButchis
6:8(2:1,0:4,4:3)
so 10. 12. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 18. kolo

Áčko doma proti BUTCHIS neuspělo

Druhé letošní utkání proti BUTCHIS bylo stejně vyrovnané, jako to první. Bohužel ani tentokrát to však na body nestačilo.

Utkání pro nás nezačalo vůbec špatně. Dobrý, aktivní, vstup do utkání proměnila v naší první branku individuální akce Danka Filipa. Ten si našel svou střelu, kterou brankář hostí neudržel, a pohotově dorazil míček za jeho záda. Vyrovnat se soupeři podařilo po naší chybě. Simon Mahla adresoval nepřesnou přihrávku mezi dvojici Vojta Blana a Ondra Čech, kdy jeden dával přednost druhému. Toho využil soupeř a srovnal stav utkání. Ještě v první části jsme si vzali vedení zpět na naší stranu, bohužel však i naposled v utkání. Danek Filip spolu s Dominikem Hublem aktivně napadali rozehrávku soupeře, při které soupeř chyboval. Danek Filip pak po zisku míčku našel Dominika Hubla, pro kterého už nebyl problém udělat rychlý výpad před branku a strhnout vedení na naší stranu.

Jak dobrá byla úvodní část utkání, tak špatná byla ta prostřední. Můžeme říci, že nás z tempa vyvedla zbytečná vyloučení, která započala v závěru první třetiny a pokračovala ve druhé části. BUTCHIS jsou nejlepším týmem v přesilovkách v rámci 1. ligy, naštěstí tuto statistiku u nás nepotvrdili. I tak nás ale hra v oslabení stále hodně sil. Jak fyzických, tak psychických. Soupeř ve druhé části vstřelil hned čtyři branky - valnou většinu po našem nedůrazu nebo naivním bránění - a do závěrečné části tak šel s vedením 2:5.

V šatně před závěrečnou části přišel asi ten správný fén, který zapříčinil to, že jsme se opět vrátili k aktivní hře, jako v první třetině. A přineslo to úspěch. Během prvních dvou minut jsme vstřelili dvě branky a vrátili se tak zpět do zápasu. Jako první se prosadil Dominik Hubl, další branku pak přidal střelou do odkryté branky po skvělém výběhu Toma Hanzlíka Simon Mahla. Stav utkání srovnal svou třetí brankou v utkání Dominik Hubl, a to když Martin Sedláček na středu hřiště schoval míček za tělo a dlouhou přihrávkou oslovil střelce hattricku. Je škoda, že jsme vyrovnaný stav utkání neudrželi delší dobu. Soupeř za 90 vteřin odskočil do vedení, když se se štěstím prosadil z rychlého protiútoku. Definitivní hřebíček do stavu utkání vrazili hosté po našich dalších chybách. Kuba Košarišťan poněkud naivně najel na střed hřiště v pásmu soupeře, kde místo rychlého rozhodnutí ztratil míček a soupeř opět po rychlém brejku trestal. Další trest přišel po chybě Honzy Vojáčka, který naivní přihrávkou dovolil soupeři vstřelil osmou branku. Závěrečná minuta přinesla alespoň využitou přesilovou hru, která byla ještě umocněna hrou bez brankáře. Danek Filip našel na hraně malého brankoviště Vojtu Blanu a pro toho už nebyl problém vstřelit branku. Víc už utkání bohužel nepřineslo.

“Utkání hodnotím, i přes prohru, pozitivně. První třetina byla z naší strany dobrá, pak přišly bohužel zbytečné fauly, které nás trošku položily. Díky tomu jsme se pak pomalu dostávali do utkání. Od trenéra přišel pokyn k presování. Ve třetí třetině jsme stav dotáhli na 5:5, pak se ale vývoj utkání překlopil na stranu soupeře. Prohráli jsme, ale utkání hodnotím jako dobré.” řekl k utkání autor hattricku Dominik Hubl.

Další utkání je na programu v sobotu 17. 12., kdy se od 19:00 hod. utkáme s TJ Znojmo na jejich palubovce.

FBC Letka Toman Finance Group - BUTCHIS 6:8
branky: 4. Daniel Filip, 13. Dominik Hubl, 42. Dominik Hubl, 43. Simon Georg Mahla, 51. Dominik Hubl, 60. Vojtěch Blana - 8. Petr Brautferger, 33. Jan Wald, 35. Petr Brautferger, 38. Petr Novotný, 40. Matyáš Kalina, 52. Matyáš Kalina, 54. Šimon Pavlíček, 57. Petr Brautferger; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 5:3; využití: 1:0; diváků: 26; zásahy brankářů: Tomáš Petr 31 - Jan Hlinák 20; po třetinách: 2:1, 0:4, 4:3