FBC LetkaOrka
4:5 po prodl.(1:0,2:1,1:3)
ne 17. 3. 2024 18:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 3. kolo

Áčko padlo v sérii play-down i potřetí

V rámci 3. utkání play-down 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce proti Čelákovicím.

Úvodní třetina patřila našemu áčku. Nejenže jsme byli aktivnější co do napadání soupeře, ale i co do počtu šancí. Jedna taková se pak ujala v půlce 1. třetiny. Honza Vojáček se rychlým pohybem prohnal kolem obránců a s přispěním jednoho z hostujících hráčů zasunul míček do branky. Po 1. třetině se tak šlo do šaten za stavu 1:0.

Prostřední dějství bylo na branky bohatší. Další dobrý vstup do třetiny zúročil Ondra Čech, který basebalově ze vzduchu poslal míček do branky. O chvíli později bylo ještě veseleji, jelikož dvojce Vojáček - Hranický využila napadání a zaváhání obránců Čelákovic. Pro Honzu Hranického nebyl pak problém poslat míček do odkryté branky. Snížení ale přišlo poměrně záhy. Z jednoduché standardní situace na ose hřiště se hosté prosadili po teči nešťastné jednoho z obránců. Po 2. třetině tak svítil na tabuli stav 3:1.

Závěrečné dějství základní hrací doby začalo také lépe pro naše barvy. Když Honza Hranický zvýšil v přesilové hře na rozdíl tří branek, tak by nikoho nenapadlo, že utkání bude mít ještě hořký konec. Ten začali psát čelákovičtí florbalisté díky využité přesilové hře. Na rozdíl jediné branky snížili díky naší chybě v defenzivní hře. Utkání se jim pak povedlo vyrovnat v další přesilové hře, když se dokázali prosadit střelou od mantinelu.

Velký obraz pak hosté dokonali v prodloužení, když využili naší malé chyby při střídání a náhozem na branku, který byl umístěn ze vzduchu do branky zvítězili a ujali se tak vedení 0:3 na zápasy.

"Ve 3. třetině měl soupeř 2 přesilové hry, které dokázal využít. Další branku pak přidal zpoza branky. Díky tomuhle jsme přišli o vedení. V prodloužení po tom, co jsme nějaké šance nedokázali využít, tak soupeř vstřelil branku z náhozu a ze střely ze vzduchu. Tohle se stalo a stav série je 0:3. Jsme hodně zraněni a budeme kousat. Musíme se teď chovat jako to zraněné zvíře. Musíme vyhrát čtyři utkání, akorát jsme hodně zahnaní do kouta.” zhodnotil utkání trenér Petr Gajda.

FBC Letka Toman Finance Group - ASK Orka Čelákovice 4:5p
branky: 10. Jan Vojáček, 25. Ondřej Čech, 26. Jan Hranický, 48. Jan Hranický - 31. Václav Kramel, 50. Václav Kramel, 53. Václav Kramel, 56. Daniel Richtr, 65. Daniel Korych; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 63; zásahy brankářů: Tomáš Petr 14 - Vojtěch Žáček 20; po třetinách: 1:0, 2:1, 1:3, 0:1

Další utkání play-down 1. ligy je na programu v neděli 24. března 2024, a to od 18:00 hod. na MSH Mladé Boleslav.