6:4(1:0,1:3,4:1)
ne 7. 1. 2024 18:00 @ SH Štěrkoviště Otrokovice, 1. liga mužů, 20. kolo

Áčko podlehlo těsně Otrokovicím

V rámci 20. kola 1. ligy se áčko představilo na palubovce Panthers Otrokovice.

První třetina utkání byla ospalejší jak ze strany domácích, tak z naší strany. Bylo vidět, že se jedná pro oba celky o úvodní utkání po vánoční přestávce. První branka utkání padla do naší sítě po tom, co domácí využili rychlého brejku. Vítězství domácích 1:0 skončila také první třetina utkání.

Do prostřední části utkání jsme měli lepší vstup. Díky aktivitě a zodpovědnosti se nám povedlo i utkání otočit na naši stranu. Jako první se po nahrávce Honzy Slaběňáka prosadil tečí z velkého brankoviště Maty Gryz. Hned za další dvě minuty se pak poprvé v utkání prosadil David Svoboda, když oběhl domácí svatyni a zasunul míček za uvolněnou tyčku. Podruhé se David Svoboda prosadil na konci třetiny, když využil přihrávky Vojty Blany a skvěle se zorientoval mezi dvěmi protihráči ve velkém brankovišti. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a hned 40 vteřin jsme inkasovali kontaktní branku. Po druhé třetině jsme tak odcházeli do šatny s vedením 2:3.

V závěrečné třetině soupeř naplno ukázal svou individuální kvalitu, když se začal střelecky prosazovat jejich nejlepší hráč Gál. Na jeho branku na 3:3 jsme ještě našli, díky přesné trefě Vojty Blany v přesilové hře, odpověď a dostali se znovu do vedení. Bohužel to ale bylo z naší strany vše. Otrokovický Gál pak přesnou trefou od mantinelu opět srovnal stav utkání. Když pak domácí využili rychlého přečíslení 3 na 1, dostali se do vedení. To podtrhl opět Gál, když při hře bez brankáře využil naše zaváhání na rozehrávce a to, že jsme o chvíli dříve trefili pouze tyčku domácí branky. Otrokovicím jsme tak podlehli opět těsným výsledkem, tentokrát 6:4.

“Do zápasu jsme šli s tím, že chceme soupeře zaskočit. Začátek utkání nebyl z naší strany špatný, byť jsme se přizpůsobili ospalejší hře soupeře. Hráli jsme nekomplikovaně. Za stavu 1:0 pro domácí se nám povedlo utkání překlopit na stav 1:3 pro nás. Je velká škoda, že jsme brzy po té naší třetí brance inkasovali a rázem to bylo zase jen o jednu branku. V poslední třetině pak soupeř začal hrát mnohem lépe - zamkl nás na naší obranné polovině, projevila se individuální kvalita a nám se nepovedlo proměnit nadějné šance.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč David Svoboda.

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FBC Letka Toman Finance Group 6:4
branky: 16. František Vykopal, 38. Martin Ležatka, 49. Ladislav Gál, 51. Ladislav Gál, 55. František Vykopal, 60. Ladislav Gál - 27. Matyáš Gryz, 29. David Svoboda, 38. David Svoboda, 50. Vojtěch Blana; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 151; zásahy brankářů: Adam Kohút 15 - Tomáš Petr 18; po třetinách: 1:0, 1:3, 4:1

Další utkání mužského áčka je na programu v sobotu 13. 1. 2024, kdy se od 20:00 hod. představíme na domácí palubovce v utkání proti pražskému Start98.